KLM: Baroni vstoupili do baráže prohrou! – KSM – Pohár předsedy VV KSLH: Semechnice ze Skutče bez bodů

DSCN6300KLM: Baroni vstoupili do baráže prohrou!

Prvním kolem začala v neděli baráž o udržení v krajské lize. Baroni ji odstartovali na domácím ledě, když v derby přivítali hokejisty Spartaku Nové Město nad Metují.

RYCHNOVSKO – Podruhé, po odvolání trenéra Táborského, se na střídačku Opočna postavila trenérská dvojice Jiří Kopecký – Dušan Felcman. Baroni byli před zápasem v roli mírného favorita, navíc chtěli zúročit získané zkušenosti z odehrané sezony v krajské lize. Bohužel, utkání jim nevyšlo nejen podle jejich představ, ale také fanoušků.

DSCN6301Baráž 1. kolo

HC Opočno – Spartak Nové Město nad Metují 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Branky: 53. Řehák – 16. Pohl, 20. Praus, 59. Macháček, 60. Reichman.

Rozhodčí: Machač – Karous, Mertlík | vyloučení: 6:6, navíc Adolf (Opočno) 5 min. + OK | využití: 0:1 | v oslabení: 0:0 | diváků: 280.

HC Opočno: Bláha (Kačírek) – Franc, Hejduk, Jakl, Vedral, Jedlička, Veselý – Mervart, Řehák, Srpek, Slezák, Černík, Vencl, Steklík, Chmelík, Rail, Adolf, Škrabal.

Hosté ovládli první třetinou, v níž odskočili Baronům o dva góly. Druhá část gól nepřinesla, a proto se ve třetí třetině čekal tlak Opočna, které rozhodně body Novému Městu nechat nechtělo.  Dočkalo se sedm minut před koncem po gólu Řeháka. Tlak se mu však vystupňovat nepodařilo. O možnost závěrečné power play se Baroni připravili dvěma vyloučeními, když za katr zamířil nejprve Vedral a o chvíli později Hejduk. Tím dali Novému Městu výhodu přesilové hry pět na tři, a to šancí nepohrdlo. Sedm vteřin před návratem Hejduka prostřelil Bláhu Macháček a o výsledku bylo rozhodnuto. Za dalších osmnáct vteřin přidali hosté čtvrtý gól a mohli slavit vítězný vstup do baráže.

Jiří Kopecký (trenér HC Opočno): „Do prvního barážového zápasu jsme vstoupili moc vlažně. Nové Město bylo asi více namotivované a nabuzené. Těžko se hledají slova. Když jsme se ve druhé třetině dostávali do hry, tak nás zase zbrzdilo vyloučení. Až za stavu nula dva jsme si vytvořili několik šancí, ale ty jsme nevyužili. Ve třetí třetině jsme zvýšili důraz a chtěli jsme pokračovat ve hře ze závěru druhé části, ale opět jsme se nechali zbytečně vylučovat, čímž jsme nemohli v závěru zkusit ani power play.“

Pořád je to první kolo baráže…

„Je to jen, v uvozovkách, první kolo, ale vstup do baráže je hodně důležitý. Jedeme dál, musíme se vrátit na zem a bodovat v Nové Pace!“

Play off – čtvrtfinále – 1. zápasy

HC Jaroměř – HC Náchod 1:0 po prodl. (stav série 1:0), Stadion Nový Bydžov – HC Wikov Hronov 5:3 (stav série 1:0).

KSM – Pohár předsedy VV KSLH: Semechnice ze Skutče bez bodů

RYCHNOVSKO – Hokejisté Semechnic zahájili Pohár předsedy VV na ledě Skutče, odkud si minulý týden přivezli deset gólů.

1. kolo

HC Skuteč – Sokol Semechnice 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)

Branky: 9. Janoušek, 15. Hladík, 28. Kusý, 30. Hladík, 31. Lenoch Š., 40. Janoušek – 22. Smola, 48. Cvejn.

Rozhodčí: Sedlák – Motálek, Vašátko | vyloučení: 10:6, navíc Gois (SEM) 5+OK, Janoušek a Štursa (oba SKU) 10 OT | využití: 1:0 | v oslabení: 1:0 | diváků: 45.

Sokol Semechnice: Chalupný  – Novotný, Janský, Dvořák, Gois, Ivančic, Frýda, Brandejs, Rubák, Mlateček, Cvejn, Bartoň, Ryšavý, Bury, Jičínský, Smola.

Semechnice se po týdnu vrátily na skutečský led. Po roce si do branky kvůli neúčasti obou gólmanů stoupl veterán Chalupný. První branka utkání padla, jak už začíná být zvykem, při přesilové hře Semechnic, jen s tím rozdílem, že do jejich svatyně. V 9. minutě se trefuje Janoušek. V 15. minutě odskakují domácí o dvě branky, střelcem je Hladík.

Ve druhé třetině hosté snížili na 1:2 brankou Smoly. V té době si hosté mysleli, že s domácími můžou hrát hokej, tak povolili z naordinované strategie, a to se vymstilo. Ve 28. minutě střílí branku v přesilové hře Kusý, hned po dvou minutách hry Hladík a ve 31. minutě Š. Lenoch. Účet třetí třetiny ve 40. minutě ze samostatného nájezdu završuje Janoušek.

Do třetí třetiny hosté nastoupili opět s obrannou taktikou, což Skutečským nesvědčilo a také brankář Chalupný své mužstvo podržel. Ve 48. minutě uzavřel skóre zápasu Cvejn. V 57. minutě zápasu fauloval Gois a spustila se u branky domácích hromadná bitka, po které vyfasoval trest 5 minut a do konce utkání.  Semechničtí zase svými zbytečnými chybami a neproměňováním šancí přišli o lepší výsledek.