KLM: Baroni se s rokem loučili výhrou

DSCN8774RYCHNOVSKO – Poslední zápasy kalendářního roku 2018 odehrály týmy Opočna a Semechnic. Zároveň šlo o předposlední utkání základní části. Semechnice utrpěly další dvouciferný debakl, naopak Baroni získali dva body v Novém Městě n. M.

21. kolo

Sokol Semechnice – HC Jaroměř 2:11 (1:4, 1:4, 0:3)

Branky: 10. Hetfleiš (Šrenk, Jičínský), 28. Steklík (Čapek, Zeman) – 2. Hlavnička (Světlík), 15. Hlavnička, 17. Háze (Koblížek, Hlavnička), 18. Bujňák (Hamáček), 25. Háze (Světlík, Hlavnička), 27. Vejman (Čtvrtečka), 30. Světlík (Hlavnička), 34. Koblížek (Mišinec, Hlavnička), 48. Síla (Teuber), 58. Záliš (Síla, Teuber), 59. Pekárek (Bujňák).

Rozhodčí: Machač – Kozák, Pecha | vyloučení: 2:2 | využití: 0:1 | v oslabení: 0:0 | diváků: 45.

Sokol Semechnice: Janský (41. Kolbaba) – Zima, Šrenk, Bury, Haklička, Steklík, Rejchrt, Zeman, Čapek, Bartoň, Hetfleiš, Dvořák, Jičínský.

„S rokem 2018 jsme se rozloučili domácí prohrou s Jaroměří 2:11. Již tradičně jsme nastoupili ve 12 lidech do pole. Už ve 2. minutě domácí obrana zapomněla před brankou osamoceného Hlavničku a hosté šli do vedení. V 10. minutě dokázal srovnat stav Hetfleiš po krásné přihrávce Šrenka, ale to bylo v rámci první třetiny ze strany domácích vše. Nerozhodný stav vydržel pouhých pět minut. Jaroměř přidala další tři branky a bylo rozhodnuto. Ve druhé třetině se za domácí dokázal prosadit ještě Steklík, hosté přidali další čtyři branky. Za stavu 2:8 sundal kulich z hlavy Kolbaba a nechal odpočinout Janského. Jaroměř se dočkala desítky až v 58. minutě a na konečných 2:11 skóroval minutu před koncem Pekárek. Teď si užijme klidné svátky a 6. ledna nás čeká derby s Opočnem,“ okomentoval poslední zápas v roce 2018 Václav Vaněk.

Spartak Nové Město n. M. – HC Opočno 2:3 po prodl. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)

Branky: 20. Praus, 53. Řezníček – 7., 52. Sajdl L., 64. Brožek.

Rozhodčí: Mertlík – Bednář, Runštuk | vyloučení: 3:7, navíc 62. Hanousek (NM) 2+10 OT | využití: 1:0 | v oslabení: 0:0 | diváků: 130.

HC Opočno: Sajdl T. (Mičian) – Jakl, Černík, Franc, Sajdl R., Mervart, Kubíček, Slezák, Řehák J., Sajdl L., Lukášek, Brožek, Libnar, Šafář, Hejduk, Rail.

V prvním vzájemném zápase vyhráli Novoměstští v Opočně 4:3 po prodloužení. Také druhé utkání skončilo v normální hrací době remízou a v prodloužení přálo štěstí Baronům, kteří si díky gólu Brožka připsali další dva body do tabulky. Opočno mělo v Novém Městě zápas dobře rozehraný, když dvakrát vedlo. Na vedoucí gól domácí odpověděli dvě vteřiny před koncem první třetiny.

V druhé části gól nepadl, přestože Baroni měli v 28. minutě výhodu trestného střílení, ale Lukášek brankáře Biegla nepřelstil.

Poslední třetina přinesla dva góly. Svým druhým v utkání poslal Opočno do vedení Lukáš Sajdl, ale domácí stav, který pak vydržel až dokonce, srovnali. V prodloužení o bodu navíc pro Barony rozhodl Brožek.