KLM: Baroni se rozjeli a posbírali další body!

Jan Kolbaba vychytal v Trutnově nulu.

Jan Kolbaba vychytal v Trutnově nulu.    Foto: Markéta vlachová.

RYCHNOVSKO – S blížícím se závěrem základní části to vypadá, že opočenští Baroni nabírají formu v pravý čas. Po vyrovnaném zápase a těsné prohře s prvním týmem tabulky Novým Bydžovem dokázali ve středu uhrát bod i s druhým Hronovem a v neděli vypráskali trutnovské béčko na jeho ledě 6:0! Baroni v tabulce odskočili Novému Městu na rozdíl čtyř bodů a na Trutnov, který je nad nimi, ztrácí bodů devět.

29. kolo

HC Opočno – HC Wikov Hronov 3:4 po prodl. (1:2, 1:0, 1:1 – 0:1)

Branky: 16. Mervart, 26. Hejduk, 48. Řehák – 6. Hašek, 9. Exner, 41. Škoda, 65. Petr.

Rozhodčí: Ivančic – Bednář, Runštuk | vyloučení: 10:7, navíc Brožek (OPO) 2 + 10 min., Novák (HRO) 2 + 10 min. | využití: 1:0 | v oslabení: 0:1 | diváků: 120.

HC Opočno: Kolbaba – Kubíček, Škrabal, Burdych, Veselý, Jakl, Mervart, Brožek, Komárek, Řehák, Rail, Hrudík, Šafář, Rejchrt, Hejduk.

Proti druhému týmu tabulky odehráli Baroni povedené utkání, čímž ukázali, že jejich předešlé potrápení lídra tabulky z Nového Bydžova nebylo náhodné. Po druhé výsledkově vyrovnané třetině šel v té třetí do vedení Hronov, ale dvanáct minut před koncem srovnal Řehák, a jelikož už do šedesáté minuty žádný gól nepadl, šlo se do prodloužení. V něm, bohužel pro Barony, rozhodl o výhře Hronova šestnáct vteřin před koncem Petr. Přesto je bod pro Opočno cenný, protože právě o ten jeden přeskočilo v tabulce Nové Město.

30. kolo

HC Trutnov B – HC Opočno 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)

Branky: 20. Šafář, 22. Komárek, 41. Bureš, 43. Brožek, 51. Hejduk, 51. Slezák.

Rozhodčí: Padevět – Horák, Karlík | vyloučení: 7:7 | využití: 0:2 | v oslabení: 0:0 | diváků: 59.

HC Opočno: Kolbaba – Mervart, Franc, Kubíček, Škrabal, Burdych, Veselý, Jakl, Brožek, Bureš, Komárek, Slezák, Hejduk, Srpek, Řehák, Rail, Šafář, Rejchrt.

Baroni navázali na zisk bodu proti Hronovu a v Trutnově nedali domácí rezervě šanci. Šest gólů a žádný obdržený je skvělá vizitka nejen brankáře Kolbaby, ale celého týmu Baronů. Opočnu v Trutnově vyšly také přesilové hry, v nichž dokázalo dvakrát skórovat. Možnost navázat na bodové zisky mají Baroni zítra, kdy na domácím ledě přivítají Jaroměř.

Ostatní zápasy

SK Třebechovice – Stadion Nový Bydžov 7:3, HC Trutnov B – HC Jaroměř 4:3, HC Wikov Hronov – HC Náchod 2:4, Stadion Nový Bydžov – Sp. Nové Město n. M. 10:2.