KLM: Baroni se dotáhli na Nové Město!

DSCN6269

RYCHNOVSKO – Třízápasové menu čekalo na opočenské Barony v minulém týdnu. Ve středu prohráli v Třebechovicích, v pátek v dohrávce 15. kola utrpěli debakl v Náchodě, aby v neděli potřetí v sezoně porazili souseda v tabulce z Nového Města.

25. kolo

SK Třebechovice – HC Opočno 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky: 11., 13. Beránek, 23., 49. Zahradník, 58. Šeda – 51. Jakl.

Rozhodčí: Veinfurter – Karlík, Figer | vyloučení: 12:12 | využití: 1:0 | v oslabení: 0:0 | diváků: 85.

HC Opočno: Kolbaba – Kubíček, Škrabal, Burdych, Jakl, Slezák, Žid, Hejduk, Brebera, Brožek, Bureš, Komárek, Srpek, Řehák, Rejchrt, Rail.

Na hřišti pátého celku tabulky chtěli Baroni navázat na přechozí vzájemný zápas v Opočně, který dokázali vyhrát 5:4. Třebechovice však k utkání přistoupily zodpovědněji a v 50. minutě vedly 4:0. Teprve pak se gólově prosadili také Baroni, když čestný úspěch zaznamenal Jakl. Poslední slovo však měli domácí, kteří pátým gólem dali konečnou podobu výsledku.

Dohrávka 15. kola

HC Náchod – HC Opočno 13:3 (3:1, 4:1, 6:1)

Branky: 5., 38., 49. Řezníček, 13., 56. Macháň, 14. Plíhal, 25., 34. Havrda, 25., 56. Vanát, 47., 60. Oppelt, 57. Pánek – 15. Komárek, 30., 41. Kubíček.

Rozhodčí: Padevět – Bednář, Runštuk | vyloučení: 7:3 | využití: 1:0 | v oslabení: 0:0 | diváků: 90.

HC Opočno: Kolbaba (40. Šinkora) – Kubíček, Škrabal, Mervart, Burdych, Jakl, Žid L., Franc T., Hejduk, Brožek, Bureš, Komárek, Řehák, Rejchrt, Rail, Libnar.

Utkání se v listopadu nedohrálo z důvodu prasklého plexiskla, proto se oba soupeři utkali znovu v pátek večer na náchodském ledu. Byl to druhý vzájemný zápas během šesti dnů. Minulou neděli Náchodští vyhráli v Opočně 3:1 a také v dohrávce tahali za delší konec a výsledkem byl dvouciferný debakl Baronů.

26. kolo

HC Opočno – Sp. Nové Město n. M. 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)

Branky: 3. Řehák, 24. Řehák, 29. Rail, 35. Rejchrt, 40. Řehák – 14. Vitebský, 55. Steklík.

Rozhodčí: Maštalíř – Šesták, Dudadík | vyloučení: 8:12 | využití: 2:0 | v oslabení: 0:1 | diváků: 110.

HC Opočno: Kolbaba – Kubíček, Burdych, Jakl, Veselý, Komárek, Franc, Škrabal, Řehák J., Srpek, Hejduk, Rejchrt, Brebera, Mervart, Bureš, Rail.

Potřetí v sezoně se Baronům podařilo porazit novoměstský Spartak. Po gólově vyrovnané první třetině se v té druhé trefovali pouze hokejisté Opočna, což se jim podařilo celkem čtyřikrát, a tím položili základ k tříbodovému zisku. V závěrečné třetině se na jejím konci trefili Novoměstští, což domácím moc vadit nemuselo, protože výhru už jim hosté nevzali. Opočno se touto výhrou bodově dotáhlo právě na Nové Město a jen o skóre je stále osmé.

Ostatní zápasy

Sp. Nové Město n. Met. – HC Jaroměř 4:5 po náj., Stadion Nový Bydžov – HC Trutnov B 9:4, HC Jaroměř – Stadion Nový Bydžov 2:4, HC Náchod – SK Třebechovice 4:2.