KLM: Baroni nakonec na bod nedosáhli

img_3588RYCHNOVSKO – Po zápasech, v nichž Opočno i Semechnice bodovaly, se už ani jednomu týmu v utkáních minulého týdne získat nějaký bod nepodařilo. Blízko byli Baroni v zápase s Hronovem a dobře rozehraný mač měly Semechnice v Bydžově, kde po první třetině vedly.

17. kolo

BK Nová Paka – HC Opočno 9:1 (2:0, 1:1, 6:0)

Branky: 7., 48. Hnik, 10., 34., 44., 48. Nevyhoštěný, 46. Šuvara, 50. Krsek – 21. Slezák.

Rozhodčí: Karlík – Karous, Všetečka | vyloučení: 4:5 | využití: 1:0 | v oslabení: 0:0 | diváků: 126.

HC Opočno: Sajdl T. (Mičian) – Jakl, Kubíček, Franc, Sajdl R., Janoušek, Řehák F., Mervart, Řehák J., Sajdl L., Slezák, Brožek, Lukášek, Šafář, Žid.

Dvě třetiny drželi Baroni přijatelná stav o dva góly, ale v závěrečné části domácí Paka nasypala do opočenské sítě šest gólů a hosté tak odjeli s debaklem.

18. kolo

Stadion Nový Bydžov – Sokol Semechnice 10:5 (2:3, 5:1, 3:1)

Branky: 9. Veselý, 10., 54., 55. Hejna, 25., 28., 48. Chára, 27., 30., 39. Kubišta – 2. Cvejn (Šrenk, Čapek), 11. Verner (Steklík), 13. Steklík (Verner), 25. Šrenk (Čapek, Cvejn), 58. Jičínský (Verner, Zima).

Rozhodčí: Pecha – Řezníček, Ivančic | vyloučení: 7:9, navíc Kozák a Postolka (NB) 10 OT a Hetfleiš (SEM) 10 OT + OK | využití: 3:0 | v oslabení: 1:0 | diváků: 180.

Sokol Semechnice: Kolbaba (Janský) – Zima, Šrenk, Bury, Haklička, Steklík, Cvejn, Rejchrt, Verner, Zeman, Čapek, Bartoň, Hetfleiš, Dvořák, Jičínský.

Semechničtí hokejisté vedení 3:2 po první třetině neudrželi. Osudná pro ně byla opět druhá třetina. V prostředním dějství inkasovali hned pětkrát a domácí, kteří od prvních minut nasadili vysoké tempo, utekli na rozdíl tří branek. Velký vliv na výsledku druhé třetiny měl počet vyloučených. Hosté totiž odehráli prostřední dějství prakticky ve čtyřech hráčích v poli nebo i ve třech. Nutno podotknout, že v tuto chvíli hlavní rozhodčí také začal ztrácet pevnou půdu pod nohama. Několik divadelních vložek domácích skončilo právě tresty pro hosty. Kdo by si myslel, že o výsledku bylo rozhodnuto, tak se mýlil. Bydžovští toužili své vděčné fanoušky, kteří je po první třetině vypískali, odměnit dalšími góly. To se ale i díky výborně chytajícímu Kolbabovi v brance Semechnic povedlo jen z části.

HC Opočno – HC Wikov Hronov 5:6 (0:2, 1:1, 4:3)

Branky: 28., 50. Srpek, 42. Brožek, 44. Řehák, 58. Libnar – 1., 41. Fišer, 4. Havelec, 26. Dostál, 42. Petr, 55. Mlateček.

Rozhodčí: Svoboda – Horyna, Dudadík | vyloučení: 5:5 | využití: 1:1 | v oslabení: 0:0 | diváků: 140.

HC Opočno: Mičian (Sajdl T.) – Jakl, Kubíček, Franc, Sajdl R., Řehák F., Janoušek, Žid, Srpek, Řehák J., Libnar, Slezák, Brožek, Šafář, Lukášek, Hejduk, Škrabal.

Baroni museli od začátku zápasu dotahovat vedení Hronova, který se ujal vedení už v 29. vteřině. Naději na bodový zisk vykřesal Opočnu Libnar, když necelé tři minuty před koncem zápasu snížil na 5:6, ale vyrovnávací gól se už Baronům vstřelit nepodařilo.

Ostatní výsledky

Spartak Nové Město nad Metují – Stadion Nový Bydžov 7:6 po prodl., SK Třebechovice – HC Trutnov 6:0, HC Wikov Hronov – HC Jaroměř 6:5 po náj., HC Jaroměř – SK Třebechovice 4:2, HC Náchod – Spartak Nové Město n. M. 1:6.