KLM: Baroni i Semechnice bodovali

DSCN8899RYCHNOVSKO – Celkem úspěšně zvládli jak Baroni, tak Semechnice zápasy na vlastním ledě a oba týmy bodovaly. Opočno ve středu podlehlo Jaroměři po prodloužení a stejným výsledkem skončilo nedělní utkání Semechnic proti Novému Městu.

15. kolo

HC Opočno – HC Jaroměř 2:3 po prodl. (2:1, 0:1, 0:0 – 0:1)

Branky: 13, Hejduk, 17. Slezák – 17. Světlík, 36., 61. Hlavnička.

Rozhodčí: Karlík – Horák, Vodička | vyloučení: 9:6 | využití: 0:1 | v oslabení: 0:0 | diváků: 100.

HC Opočno: Sajdl T. (Mičian) – Jakl, Kubíček, Janoušek, Řehák F., Sajdl R., Slezák, Hejduk, Sajdl L., Šafář, Brožek, Lukášek, Škrabal, Franc, Libnar.

Baroni měli v první třetině výborně rozehraný zápas, když se v 17. minutě dostali už do dvoubrankového vedení. Jaroměř však dokázala za půl minuty snížit a vrátila se do utkání. Tento stav vydržel až do konce první třetiny.

V druhé části viděli diváci srovnání skóre ze strany hostů čtyři minuty před koncem.

Poslední třetina gól nepřinesla a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení, v němž byli úspěšnější Jaroměřští.

16. kolo

Sokol Semechnice – Spartak Nové Město n. M. 2:3 po prodl. (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)

Branky: 6. Rejchrt (Zeman), 18. Zeman (Rejchrt, Jičínský) – 36. Zákravský (Rojšl), 44. Vencl (Rojšl), 62. Řezníček.

Rozhodčí: Padevět – Bednář, Runštuk | vyloučení: 6:4 | využití: 1:0 | v oslabení: 0:0 | diváků: 70.

Sokol Semechnice: Janský (Kolbaba) – Zima, Bury, Mlateček, Haklička, Umlauf, Rejchrt, Verner, Zeman, Čapek, Bartoň, Hetfleiš, Dvořák, Jičínský.

Z nedělního utkání si domácí hokejisté odnesli 1 bod do tabulky za prohru 2:3 v prodloužení.  V 6. minutě otevřel skóre navrátilec do sestavy Tomáš Rejchrt po asistenci Zemana. O 12 minut později jásali domácí fanoušci podruhé. Střelu Rejchrta hostující Biegl pouze vyrazil a Zeman z dorážky zvyšoval na 2:0.

Druhá třetina byla spíše v režii hostujícího týmu, ale jejich útočné výpady končily na obranném valu domácích, a když dokázali hosté projít, tak byl připraven Honza Janský v brance domácích. Nicméně na schovanou střelu Zákravského byl Janský už krátký a tak čtyři minuty před závěrem druhé třetiny bylo sníženo na 2:1.

Třetí dějství nabídlo mnoho šancí z obou stran. Hosté však ve 4. minutě dokázali srovnat z nenápadné, ale rychlé akce po vyhraném buly. A tak se začínalo znovu od nuly.  V posledních minutách mohli rozhodnout hosté o vítězství za 3 body, ale proti byl výborně chytající Janský. Nejprve vychytal střelu z bezprostřední blízkosti a v posledních vteřinách i samostatný únik hostů.  A tak se šlo do prodloužení. V něm byli šťastnější hosté, když znovu po vyhraném buly předvedl svůj důraz v brankovišti Řezníček a rozhodl o tom, že bonusový bod poputuje do Nového Města.

Ostatní výsledky

SK Třebechovice – Stadion Nový Bydžov 10:3, HC Wikov Hronov – HC Náchod   0:4, BK Nová Paka – HC Trutnov 10:3, HC Jaroměř – BK Nová Paka 5:6 poprodl., HC Trutnov – HC Wikov Hronov 10:3, HC Náchod – SK Třebechovice 5:3.