Kateřina Hlávková úspěšná na MČR

Image00126

V závěru školního roku proběhly oba atletické vrcholy dorosteneckých kategorií a jediná zástupkyně dobrušské atletiky, Kateřina Hlávková, která závodí v této kategorii prvním rokem, se při nich vůbec neztratila!

DOBRUŠKA - Nejprve se 26. – 28. května konalo MČR ve vícebojích v Olomouci. Do soutěže, která je dvoudenní a má sedm disciplín, bylo přijato na základě výkonnosti 24 dívek. Hned při první disciplíně, kterou je běh na 100 m překážek, si Katka zaběhla osobní rekord (14,73 s) a obsadila průběžné 5. místo. Poté přidala solidních 151 cm ve výšce, když se jí jen těsně nepodařilo překonat 154 cm, 10,05 m ve vrhu koulí a úspěšný den završila dalším osobním rekordem při běhu na 200 m (26,27 s). To znamenalo v součtu průběžné 6. místo.

Druhý den zahájily dorostenky skokem dalekým (535 cm), pokračovaly v hodu oštěpem (29,92 m) a soutěž zakončily psychicky asi nejnáročnější disciplínou, během na 800 m. Při té si Katka opět posunula své maximum (2:33,30) a celkově se umístila na vynikajícím 5. místě. Dosáhla součtu 4599 bodů, což pro ni znamená nejenom nový osobní rekord o více než 350 bodů, ale i krajský rekord a splnění limitu pro přijetí do SCM (Sportovní centrum mládeže).

Druhým vrcholem bylo MČR v jednotlivých disciplínách, které se pro dorostenecké kategorie konalo 24. a 25. června v Jablonci nad Nisou. Do soutěže je dle aktuálních tabulek vybíráno 24 závodníků v bězích a 16 závodníků v technických disciplínách. Katce se poprvé v kariéře podařilo kvalifikovat hned ve třech disciplínách – v běhu na 100 m překážek, ve skoku dalekém a skoku o tyči – a ve všech disciplínách se jí dařilo. V rozbězích na 100 m překážek si opět vylepšila osobní rekord na 14,34 s a postoupila do finále. Tento čas znamená i vylepšení stávajícího krajského rekordu a splnění limitu do SCM v této disciplíně.

Ve finále se ještě zlepšila na 14,27, ovšem s nedovolenou podporou větru, takže do statistik tento výkon zapsán nebude, a doběhla na celkovém 6. místě. Soutěž ve skoku dalekém byla bohužel poznamenána velkými poryvy větru, takže dívky často přešlapovaly, anebo skákaly daleko, ale vesměs s nedovolenou podporou větru. Kateřině se podařilo postoupit do finále, ve kterém nakonec skončila na 7. místě s výkonem 549 cm.

Úspěšná byla i druhý den v soutěži tyčkařek. I když skákala letos teprve podruhé – poprvé o dva týdny dřív, aby se na MČR vůbec kvalifikovala – podařilo se jí překonat laťku ve výšce 273 cm, což opět znamená vylepšení krajského rekordu příslušné kategorie, a obsadila celkové 10. místo.

Image00023

Její účast nelze tedy hodnotit jinak než pozitivně. Přejeme jí ještě vylepšení jejich výkonů na podzim, kdy vyvrcholí soutěže družstev. V září také proběhne MČR žáků a žákyň, kam by se mohla v hodu oštěpem kvalifikovat další úspěšná dobrušská závodnice Pavlína Prudičová.