Kateřina Hlávková se na MČR neztratila!

Foto: Jiří Kottas.

Foto: Jiří Kottas.

 

RYCHNOV N. K. - Atletka Kateřina Hlávková ze Slatiny nad Zdobnicí se opět představila na obou vrcholných akcích své kategorie – Mistrovství České republiky ve vícebojích i v jednotlivých disciplínách. Nejprve se ve dnech  1. – 2. 6. konalo ve Zlíně MČR ve vícebojích. Do soutěže juniorek bylo dle výkonnosti vybráno 16 závodnic. Kateřina je juniorkou prvním rokem a oproti víceboji dorostenek to znamená vyšší překážky a těžší kouli a oštěp.

Na překážkách zahájila osobním rekordem (15,32 s), pokračovala slušným výkonem ve výšce (154 cm) a solidní koulí (9,89 m). První den zakončila časem 27,09 s v běhu na 200 m.

Druhý den nezačala optimálně – 514 cm v dálce je určitě pod její možnosti. Náladu si ale spravila v oštěpu, kde si výkonem 37,07 m téměř o 2 metry vylepšila osobní rekord. Celý sedmiboji pak zakončila během na 800 m (2:37,63). Dohromady se jí podařilo nasbírat 4501 bodů, což znamenalo celkové, velmi pěkné 7. místo.

MČR dorosteneckých a juniorských kategorií v jednotlivých disciplínách se konalo 28. – 30. 6. v Olomouci. Do soutěží se vybírá 24 (v bězích), popř. 16 (v technických disciplínách) závodníků podle aktuálních tabulek. Kateřina by se svými letošními výkony nominovala do čtyř disciplín – běhu na 100 m překážek, hodu oštěpem, skoku dalekém a trojskoku. Vzhledem k časovému programu se nakonec rozhodla vynechat skok daleký a soutěžit pouze v ostatních třech disciplínách.

V sobotu závodila ve dvou disciplínách, bohužel, ani v jedné se jí nedařilo podle představ – na překážkách obsadila celkové 16. místo a v oštěpu 14. místo. Chuť si ale spravila druhý den – v trojskoku se jí podařilo probojovat do finále a v něm obsadila v novém osobním rekordu 11,47 m celkové 8. místo.

Vydařenou sezonu zakončí Kateřina v září, kdy vyvrcholí soutěže družstev – oddíl AC Pardubice, za který závodí, postoupí s největší pravděpodobností v kategorii juniorek na mistrovství Čech a v kategorii žen do baráže o 1. ligu.

Čtenářská diskuze