Kamion v poli – zraněný řidič i milionová škoda

RYCHNOVSKO – Všechny složky IZS vyjížděly 29. července krátce po 16.00 hodině na frekventovanou trasu mezi Častolovice a Domašín.

„Řidič osobního auta značky Volkswagen Multivan jedoucí od Častolovic se na přímém úseku silnice s největší pravděpodobností plně nevěnoval řízení a nevšiml si před ním zpomalující kolony aut. Aby nedošlo ke střetu s osobním autem Peugeot Panter, strhl pětačtyřicetiletý muž řízení do protisměru, kde ale v ten okamžik projížděl řidič s nákladním vozidlem zn. Man s návěsem Peischl. Došlo tak ke střetu levé boční části multivanu s levou boční částí kamionu, který následně sjel mimo komunikaci a převrátil se bok,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Čtyřicetiletého řidiče kamionu záchranáři transportovali do nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Dechové zkoušky, které policisté provedli na místě u všech zúčastněných řidičů, vykázaly negativní výsledky. Při střetu se uvolnily plasty a rozbily skleněné výplně a úlomky zasáhly peugeot i před ním jedoucí osobní auto značky Škoda Octavia. Škoda této dopravní nehody, která na několik hodin plně uzavřela vytíženou spojnici, je vyčíslena na 1, 952 milionu korun.

Čtenářská diskuze