Kam na čarodějnice?

RYCHNOVSKO – Nejenom v neděli nás čeká tradiční oslava čarodějnic. Na Rychnovsku se koná celá řada zajímavých akcí, které byste si neměli nechat ujít.

čarodějnice3

Ilustrační foto.

Čarodějnice na hřišti v Borku
ALBRECHTICE – Soutěže a zábavný program začne na hřišti v Borku v Albrechticích nad Orlicí 30. dubna ve 14 hodin. Na programu je průvod pohádkovým lesem, taneční vystoupení Rosegirl´s, ohnivá show Draconalis a tradiční ohňostroj.

Pálení čarodějnic na Bučině
BYSTRÉ – Kulturní komise obce Bystré, Vag-i-noviny a tamní myslivci pořádají poslední dubnový den pálení čarodějnic na Bučině. Na programu je výroba čarodějnice u autobusové zastávky v 19 hodin, odchod s čarodějnicí na Bučinu, kde je od 20 hodin na myslivecké chatě a ve stanu možnost občerstvení guláškem a drštkovou.

Čarodějnický rej
BYSTRÉ – Hospoda U Divočáka v Bystrém zve v sobotu 29. dubna na Čarodějnický rej, který se koná ve 20 hodin. Hraje skupina Zeus, vstupné je 70 korun. Masky čarodějnic jsou vítány.

Podvečer s čarodějnicemi
DOBRUŠKA – Stavění májky a čarodějnický průvod organizují v Dobrušce tradičně tamní skauti. Sraz čarodějnic a čarodějů je 30. dubna od 19 hodin na náměstí F. L. Věka. Následuje lampiónový čarodějnický průvod na koupaliště, a to za doprovodu Valanky. V 19.30 hodin dojde na koupališti k slavnostnímu zapálení ohně, pro všechny zahraje country kapela Sedmý nebe.

Průvod čarodějnic
DOUDLEBY N. O. – TJ Sokol Doudleby nad Orlicí pořádá 30. dubna tradiční průvod čarodějnic, který začíná v 18 hodin na Třešňovce a končí na hřišti TJ Velešov. Na programu je čarodějnická škola, čarodějnická vystoupení a ve 20 hodin zapálení vatry. Od 20 hodin hraje skupina Tuláci.

Čarodějnice v Kostelci
KOSTELEC N. O. – Dům dětí a mládeže Kostelec nad Orlicí zve na Čarodějnice, které se budou konat 28. dubna od 17 hodin před hasičskou zbrojnicí v Kostelci nad Orlicí. Připravena je volba Miss čarodějnice, čaropředtančení, čarosoutěže a čarosalon.

„Nezapomeňte si vzít masku, koště a špekáčky. V 18.30 hodin proběhne zdobení májky před Sdruženým klubem Rabštejn,“ zvou pořadatelé.

Čarodějnické rejdění
KOSTELECKÁ LHOTA – Tělovýchovná jednota Sokol Kostelecká Lhota zve 30. dubna v 17 hodin na čarodějnické rejdění na fotbalové hřiště Na Penaltu. „Čeká na vás les plný bytostí, soutěž pro děti s odměnami, vyhodnotíme nejlepší čarodějnici. Večer pokračujeme taneční zábavou s hudební skupinou Spektrum,“ zvou pořadatelé.

A navíc slibují bohaté čarodějnické mlsání, havraní spár s kouzelnými perlami s elfským chlebem.

Čarodějnice v Opočně
OPOČNO – Pálení čarodějnic se uskuteční 30. dubna v opočenské Lišťovině, kam se průvod vydá z opočenského náměstí po vystoupení malých čarodějnic z tanečního kroužku Základní školy Opočno. Akce začíná v 18 hodin. Do Lištoviny, kde se hlavní program s vatrou, ohňostrojem a diskotékou koná, vyrazí průvod za doprovodu dechovky Opočenky. Akci pořádá Junák – svaz skautů a skautek v Opočně a město Opočno.

Čarodějnice se chystají v Orlickém Záhoří
ORLICKÉ ZÁHOŘÍ – Sbor dobrovolných hasičů Orlické Záhoří zve na tradiční pálení čarodějnic na tamním hřišti. Akce se uskuteční 30. dubna od 17 hodin, zapálení vatry je plánováno na 18 hodin.

Slet čarodějnic v Rychnově
RYCHNOV N. K. – Soutěže a úkoly pro malé čarodějky a čaroděje doplněné s divadlem se chystají 30. dubna v rychnovském zámeckém parku 30. dubna od 17 hodin. Dům dětí a mládeže připravil čarodějnou školu, věštírnu, salón krásy i loutkovou pohádku.

Čarodějnické rejdění na zahradě
TÝNIŠTĚ N. O. – Čarodějnické rejdění v Týništi nad Orlicí začne už 28. dubna. Dům dětí a mládeže Sluníčko připravil od 17.30 hodin zahradní rej s úkoly a soutěžemi, malý ohýnek na opečení buřtíků i velký čarodějnický oheň na závěr akce.

10. čarodějnice v Týništi u Rampa Sportu
TÝNIŠTĚ N. O. – Občanské sdružení Rampa Sport pořádá 10. dětské čarodějnice. Akce se koná U Kulaté báby v Týništi nad Orlicí. Program začíná ve 12 hodin Divadlem malých herců, které uvede Noc na Meříčštejně, po které následuje divadelní veselohra Bylo nás pět DS České Meziříčí, vystoupení Fastoriali orchestra z Hradce Králové v 15.30 hodin a skupiny Falešná ozvěna v 17 hodin. V 18. 30 hodin vystoupí Band-a-ska z Týniště nad Orlicí a ve 20. 30 Fast Food Orchestra. Pro děti jsou připraveny hry a soutěže, projížďky na koních a vyhlášení Miss čarodějnice. Večerní program vyvrcholí ve 21.39 afterparty. Vstup je zdarma.

Čtenářská diskuze