Jubilejní 25. ročník Vršovan cupu se stal kořistí Luciánu Praha

DSCN9597

Letos to bylo již pětadvacet let, co se pořadatelé ze Sokola Voděrady rozhodli uspořádat první ročník turnaje v malé kopané Vršovan cup. Asi ani největší optimisté nepředpokládali, že se z turnaje stane taková tradice. V průběhu všech ročníků se ve Voděradech představilo mnoho týmů nejen z Čech a Moravy, ale také ze zahraničí.

VODĚRADY – Letošního ročníku se zúčastnilo 24 týmů. Přestože byli pořadatelé zvyklí z přechozích let na větší počet mužstev, i dvojnásobný, turnaj si stále udržuje vysokou laťku nejen z hlediska fotbalové kvality, ale také pořadatelé služby a občerstvení. Stále více do počtu přihlášených týmů zasahuje kvasinská automobilka se směnami.

Dvoudenní klání začalo sobotními zápasy ve skupinách a pokračovalo nedělními o celkové umístění.

„Letošní jubilejní 25. ročník našeho turnaje se nesl trochu ve slavnostním duchu. Podařilo se zajistit významnější sponzory: Královéhradecký kraj, Obec Voděrady, Matrix Windows a Antl-fond Miroslava Antla pro rozvoj regionů.

Všechny přítomné – 24 týmů do hlavní soutěže a jeden tým do turnaje veteránů – nezaskočilo ani teplé počasí. Hřiště i zázemí bylo vzorně připraveno, ubytovací kapacita plně postačovala, až na jeden výron i zranění byla jen drobná.

DSCN3273

Týmy byly rozděleny do 4 skupin po šesti, takže v sobotu každý odehrál 5 zápasů 2 x 12 minut. Do čtyř nedělních osmifinálových skupin postoupilo 16 nejlepších mužstev. Tam už se sešla opravdová hráčská kvalita. Nečekaně vypadly týmy Černíkovic, Všecko bude, Velešov nebo i silný tým Uhřínovic.

Osmička nejlepších si to odpoledne rozdala již K.O. systémem, takže porážku utrpěly a na 5. místě skončily: Marie FC, Lambáda HK, Čege Mege a překvapivě i Malá šance.

V semifinále Mydli ovci přehráli tým Tomáše Rejzka SKS 2003 3:2 a Lucián Praha rozdrtil Vobě nohy levý 6:0. V boji o 3. místo se tradičně kopou jen penalty a rozhodla až 8. série, ve které Aleš Hašek (SKS 2003) neproměnil, zatímco Dominik Flígr (Vobě nohy levý) ano.

Finále bylo jako vždy velmi vyrovnané, ale přece jen více šancí měli hráči Luciánu a po právu jednu ze svých mnoha šancí přetavili v branku a vítězství. Mohli tak radostně oslavit poprvé v historii vítězství na tomto pro ně tak „srdečním“ turnaji. Navíc v sobotu jejich utkání slavnostním výkopem zahajoval sám senátor Antl a navíc předal drobnou cenu kapitánovi Luciánu Luboši Vaculíkovi.

Na závěr turnaje byla též oceněna bývalá ikona voděradské kopané, brankář Václav Vaněček, který na Vršovan cupu ani jednou nechyběl.

DSCN9661

Ředitel divize Matrix Windows Tomáš Hrábek, starosta obce Voděrady Michal Hejna a předseda Sokola Voděrady Jiří Toman předali nejdříve individuální ceny a posléze byla odměněna první čtyři mužstva.

Sedm rozhodčích se zhostilo řízení turnaje velmi dobře, jmenovitě to byli: Jedlinský, Moravec, Horský, Buchta, Mucha, Jindáček a Broulík.

DSCN9642

Poděkování patří všem, kteří se na přípravách a samotném turnaji podíleli. Věříme, že i příští ročník 27. a 28. 6. 2020 se odehraje ve stejné kvalitě a celkem jistě také ve dvoudenním režimu. Většina týmů ocenila dobré pivo, kvalitní kuchyň, výbornou kapelu i dobré zázemí. Jen neúčast některých přihlášených týmů v kategorii veteránů mrzí,“ zhodnotil jubilejní Vršovan cup jeho ředitel Josef Kovaříček.

VÝSLEDKY

ZÁKLADNÍ SKUPINY

Skupina A

1. Vobě nohy levý 15 b., 2. Malá šance 12, 3. Kopyta z vesnice 6, 4. Pivators Pardubice 6, 5. Všecko bude 4, 6. Amatéři 1.

Skupina B

1. Lucián Praha 13 b., 2. Kozinec 12, 3. SKS 2003 10, 4. JZD Petkovy 6, 5. Dorostenčíci 3, 6. Sokolíci Černíkovice  0.

Skupina C

1. Mydli ovci 13 b., 2. Lambáda HK 10, 3. Marie FC 9, 4. Dobrá voda 7, 5. TJ Velešov 4, 6. Kluci paní Radky 0.

Skupina D

1. FC Santus Dobruška 12 b., 2. Čege Mege 12, 3. Spoje Praha 12, 4. Tým zelených 6, 5. SDH Uhřínovice 3, 6. Miláno Jaroměř 0.

 

O ČTVRTFINÁLE

Skupina E

1. Vobě nohy levý 7 b., 2. Marie FC 6, 3. Kozinec 4, 4. Tým zelených 0.

Skupina F

1. Lucián Praha 9 b., 2. Lambáda HK 6, 3. Pivators Pardubice 3, 4. Spoje Praha 0.

Skupina G

1. Mydli ovci 9 b., 2. Čege Mege 6, 3. JZD Petkovy 3, 4. Kopyta z vesnice 0.

Skupina H

1. SKS 2003 9 b., 2. Malá šance 6, 3. FC Santus Dobruška 3, 4. Dobrá voda 0.

 

ČTVRTFINÁLE

SKS 2003 – Marie FC 5:0, Mydli ovci – Lambáda HK 2:1, Lucián Praha – Čege Mege 4:0, Vobě nohy levý – Malá šance 3:1.

 

SEMIFINÁLE

SKS 2003 – Mydli ovci 2:3, Lucián Praha – Vobě nohy levý 6:0.

 

DSCN9634

O 3. MÍSTO (kopaly se pouze penalty)

SKS 2003 – Vobě nohy levý 5:6 na pen.

SKS 2003: Podaný, Bodějský, Sedlák, Lukášek, Hurych, Rejzek, Ulrich, Aleš Hašek, Junek.

Vobě nohy levý: Flígr, Šreibr, Mládek, T. Franc, Voda, Smola, Bulušek, M. Vašata, Baťka, Hovorka.

 

DSCN9643

FINÁLE

Lucián Praha – Mydli ovci 1:0

Lucián Praha: Prošvic, Davídek, Hašek, Dovolil, Věcheta, Kraus, Barták, Vaculík, Slánský, Mendel.

Mydli ovci: Pěnička, Flavio Bastos, Jakub Jedlinský, Hillebrand, Bárnet, Švarc, Hovorka, Hanyk, Michal Drašnar, Horák, Jan Jedlinský, Šmída.

 

Lucián Praha.

Lucián Praha.

 

 

Mydli ovci.

Mydli ovci.

 

 

 

Vobě nohy levý.

Vobě nohy levý.

Konečné pořadí

1. Lucián Praha, 2. Mydli ovci, 3. Vobě nohy levý, 4. SKS 2003.

 

INDIVIDUÁLNÍ CENY

DSCN9657

Nejlepší brankář: Marek Pěnička – Mydli ovci.

DSCN9654

Nejlepší střelec: Dominik Flígr – Vobě nohy levý.

DSCN9660

Nejužitečnější hráč: Pavel Slánský – Lucián Praha.

 

Čtenářská diskuze