Jiráskovo koupaliště v Náchodě se o víkendu otevřelo veřejnosti

NÁCHOD – Od loňského podzimu probíhala na Jiráskově koupališti v Náchodě modernizace dětského bazénu. V místě původního vznikl nový víceúčelový, který je rozdělen na dvě části – dětské brouzdaliště pro nejmenší děti a část s větší hloubkou.

V bazénu jsou osazeny vodní stříkačky s terči, fontánky, vylévací kyblíky a krásná zelená skluzavka. Součástí je i nová technologie, která je umístěna v nové technologické šachtě. Celý bazén je proveden v nerezu. Splňuje tak vysoké nároky na hygienu a současně zaručuje dlouhou životnost. Nechybí ani bezpečnostní zábradlí s rampou pro tělesně postižené, příp. pro maminky s kočárky a malé děti. U laviček byly vyměněny části určené k sezení. Nezbytných úprav se dočkal i okolní terén.

Původní nevyhovující brouzdaliště pro nejmenší bylo odstraněno, výměny se dočkala vstupní brodítka k bazénům. Ta byla stejně jako sprchy již dlouho ve špatném stavu. Nahradila je nová nerezová, která splňují hygienické předpisy. Jedno z brodítek je konstruováno tak, aby ho mohly využít také imobilní osoby.

„Jiráskovo koupaliště se poprvé veřejnosti otevřelo v roce 1939. Od té doby proběhlo několik rekonstrukcí. Tou poslední bylo v letošním roce vybudování nového víceúčelového dětského bazénu a nová brodítka se sprchami. Všem návštěvníkům  Jiráskova koupaliště bych popřála , aby k sobě byli ohleduplní, respektovali jeden druhého a při návštěvě koupaliště dodržovali návštěvní řád. Doufám, že nový dětský bazén bude pro maminky s dětmi příjemným zpestřením při návštěvě našeho koupaliště. Naším dalším přáním je do budoucna ještě rekonstrukce velkého bazénu na koupališti do nerezu, to bychom byli opravdu moc rádi,“ řekla Orlickému týdeníku ředitelka Sportovních zařízení města Náchoda. Kateřina Kramlová.

Podrobnosti o provozu Jiráskova koupaliště v letní sezóně 2022 včetně provozní doby a ceníku vstupného najdete na https://www.sportnachod.cz/.

Čtenářská diskuze
Tags: