Jen dvě ruce stačí k záchraně života

KRAJ – Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje v rámci celoevropského Světového dne záchrany života předvedla návštěvníkům Auparku Hradec Králové, jak se zachovat v případě neodkladné resuscitace. Zájemci si vyzkoušeli masáž srdce a zažili simulaci první pomoci.

Ročně postihne v Evropě přibližně půl milionu lidí srdeční zástava. Nejen tuto skutečnost má připomínat Světový den záchrany života, který se pomalu dostává do povědomí široké veřejnosti a připadá na 16. říjen. Záchranářky a záchranáři ze Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje ho oslavili osvětovou akcí v obchodním centu Aupark Hradec Králové, kde pro návštěvníky připravili bohatý edukační program a ukázky první pomoci v případě neodkladné resuscitace.

Pod heslem „Každý člověk na světě může zachránit lidský život“ si zájemci mohli v průběhu celého dne vyzkoušet masáž srdce novorozence i dospělého, prohlédnout vybavení záchranářského vozu a být svědky simulace první pomoci při zástavě srdce. Z osvětové akce si účastníci měli odnést hlavně připomínku tísňové linky s číslem 155 a odvahu poskytnout první pomoc.

Světový den záchrany života schválil a zavedl evropský parlament v roce 2012. Jeho smyslem je osvěta, výuka správných postupů neodkladné resuscitace a celkové zvýšení informovanosti o první pomoci.

Čtenářská diskuze