Jeden řidič, dvě nehody během pouhých 6 hodin

RYCHNOVSKO – V sobotu 20. srpna ve 21.22 hodin vycouvával z parkoviště v Kostelci nad Orlicí vozidlem značky Suzuki 68letý řidič, který s vozidlem narazil do zaparkovaného automobilu značky Tóth és Fiai. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní.

„Muž se k požití alkoholu bezostyšně přiznal –  měl vypít sedm piv, které proložil několika panáky rumu. Což ostatně potvrdila i dechová zkouška, která ukázala hodnoty převyšující dvě promile alkoholu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil,“ sdělila mluvčí policie Eliška Majerová.

Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi potvrzení o oznámení ztráty, odcizení poškození nebo zničení řidičského průkazu, které nahrazuje řidičský průkaz.

V hlavní roli alkohol

Po necelých 6 hodinách, jen o necelé 3 kilometry jinde, však rychnovští policisté vyjížděli ke stejnému vozidlu i řidiči znova. I přes zákaz usedl za volant a opět nezvládl řízení. S automobilem vyjel vpravo mimo komunikaci, kde svou jízdu zakončil nárazem do svislého dopravního značení.

„Není žádným překvapením, že ani tato dechová zkouška vyšla pozitivně. Řidič si měl v mezidobí totiž přilepšit ještě o další pivo.

Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky mu tak v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ dodala Eliška Majerová.

Čtenářská diskuze
Tags: ,