Jeden automobil způsobil několik dopravních nehod

RYCHNOVSKO - V úterý 14. září došlo v Rychnově nad Kněžnou hned k několika dopravním nehodám a haváriím způsobeným jedním automobilem.

„Řidičem byl devětačtyřicetiletý muž ve vozidle značky. Mercedes Benz. Ten při vyjíždění z místního hřbitova nejdříve sjel do příkopu. Na místě mu nabídl pomoc kolem projíždějící řidič ve vozidle Suzuki Swift, bohužel poté co jej vytáhl z příkopu, řidič devětačtyřicetiletý nezvládl řízení a do vozidla i řidiče zezadu najel. Následně se rozhodl z místa nehody ujet, a přitom poškodil ještě pravý bok stojícího vozidla,“ uvedla mluvčí policie Lucie Konečná.
Cestou řidič vrazil ještě do reklamního poutače, a když přijížděl ke křižovatce, narazil do před ním stojícího vozidla Fiat Scudo, které posunul do prostoru křižovatky. Naštěstí k další nehodě nedošlo. Znovu se však rozhodl ujet od nehody a neučinit žádná opatření, která mu ukládá zákon.

„Policisté s mužem provedli dechovou zkoušku, která vše vysvětlila, měl pozitivní výsledek 3,45 promile alkoholu v dechu. Muži nyní hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky až 3 roky za mřížemi,“ dodala Lucie Konečná.

Čtenářská diskuze
Tags: ,