„J*bu toho Berbra a samozřejmě Peltu“

5369140_

RYCHNOV N. K. - „Hraju za Teplice, ne za vyjeb*nou Spartu, j*bu toho Berbra a samozřejmě Peltu.“ Tímhle veršem v hudebním videoklipu si teplický záložník Tomáš Kučera pořádně zavařil. Jeho rapování nakonec řešila Etická komise FAČR.

Tomáš Kučera vystoupil pod pseudonymem TK27 ve videoklipu „Off Season“ interpreta Ca$hanova Bulhar a svým vystoupením způsobil poprask. Nevybíravě se opřel do Romana Berbra, místopředsedy FAČR, bývalého předsedy Miroslava Pelty i pražské Sparty.

Pár slov, včetně vulgarit, řešilo s hráčem i vedení Teplic. „Interně jsme celou záležitost řešili. S Tomášem videoklip probrali ředitel klubu Petr Hynek a sportovní ředitel Štěpán Vachoušek. Tomáš ví, že udělal chybu a omluvil se,“ řekl mluvčí Teplic Martin Kovařík.

Svým vystoupením v ostrém videoklipu, kde Tomáš Kučera rapuje třeba na adresu Sparty či vedení FAČR, znevážil dobré jméno fotbalu. Usnesla se na tom Etická komise a záložníkovi Teplic udělila pokutu 60 tisíc korun. Kučera už se před tím omluvil, proti rozhodnutí komise se může odvolat.

Podle Etické komise „užil vulgárních výrazů“ a „zvlášť hrubě tak znevážil jméno účastníka soutěže a člena orgánu FAČR a poškodil tím vážným způsobem jméno fotbalu.“

Tomáše Kučery se zastal předseda představenstva teplického klubu Pavel Šedlbauer.

„Rozhodnutí etické komise FAČR, týkající se pokuty pro našeho hráče Tomáše Kučeru ve výši 60 000 Kč za text v klipu na Youtube, považuji za naprosto nepřiměřené. Souhlasím sice s tím, že forma textu není vhodná, ale je v žánru rapové hudby běžná. Doporučuji členům komise poslechnout si některé hity tohoto hudebního směru.

Oceňuji nadhled činovníků pražské Sparty, kteří to vzali s úsměvem, na rozdíl od reakce funkcionářů FAČR, která mě vlastně ani nepřekvapila. Chtějí upevnit respekt a svoji autoritu trestáním mladého hráče za „klukovinu“ a skandální případy přehlížejí.

Negativní image vedení českého fotbalu není zaviněna hráči nebo kluby, ale právě nevysvětlenými a netransparentními kauzami na úrovni FAČR a jejich vlivem na fotbalové prostředí. Pokud se náš hráč rozhodne odvolat, může počítat s podporou našich právníku z úrovně vlastníka klubu,“ uvádí ve svém prohlášení.

S tímto vyjádřením nelze než souhlasit. Nejvíce poškozují jméno českého fotbalu lidé v jeho vedení, estébák Berbr a jeho loutka nebo spíše maskot FAČR Malík, následně pak všichni nohsledi ve vedení KFS a OFS. S textem Tomáše Kučery se ztotožňují všichni hráči napříč celou republikou a také pár výjimek z řad funkcionářů FAČR, kteří si zachovali zdravý rozum a nedělají ze sebe bezmozky bez vlastního názoru, jako většina soudruhů na krajích a okresech.

Soudruzi, ve FAČR neplatí svoboda slova a projevu?

Foto: čtk

Čtenářská diskuze