Jarní výstava vláčků míří do Dobrušky

DOBRUŠKA – Už podruhé se chystá jarní výstava vláčků v prostorách Střední průmyslové školy SPŠel-it v Dobrušce. Modelářské centrum z České Skalice ve spolupráci s Dřevocentrem CZ tam vystaví unikátní model kolejiště, který napodobuje provoz na skutečné železnici. Od soboty 19. do neděle 20. března mohou návštěvníci zhlédnout provoz modelové železnice a bohatý doprovodný program.

plakat_vystava_dobruska_2016

„Po roce opět zavítají do Dobrušky modelové vláčky a s nimi malí i velcí modeláři sdružující se v modelářském kroužku v České Skalici. Po dlouhém zimním období modeláři zpříjemní návštěvníkům víkend pohodovou předvelikonoční atmosférou s modelovou železnicí a papírovými modely. Chodbami školy se bude prohánět 10 dlouhých vlakových souprav s celkem 120 vagony, některé lokomotivy se pochlubí zvukovými efekty skutečných vlaků,“ uvedl ředitel školy Milan Maršík.

Výpravčí ve třech nádražích jsou vybaveni nejen klasickou výpravkou, píšťalkou a červenou čepicí, ale i počítačem pro digitální ovládání vlakových souprav na trati. Většinou ale vlakové soupravy na trati řídí pomocí tabletu nebo chytrého telefonu přímo děti z modelářského kroužku.

Připraveny jsou i workshopy pro modeláře

Jarní výstava v Dobrušce ale nebude jen o vláčcích, návštěvníky potěší také velká expozice papírových modelů hradů a zámků. Přesné zmenšené modely mnohých českých památek rozpozná téměř každý návštěvník. Třídy ve škole zaplní kromě papírových modelů další modelová kolejiště různých měřítek a velikostí.

Kreativní a tvůrčí návštěvníky potěší netradiční modelářské workshopy pro malé i velké. Workshop bude tematicky zaměřen na přicházející jaro.

„Na výstavu srdečně zveme všechny naše příznivce a také obdivovatele kouzla modelových vláčků. Rádi bychom poděkovali vedení školy SPŠel-it v Dobrušce, s jejichž laskavým svolením můžeme uspořádat výstavu právě v prostorách školy.

Takže přijďte všichni, malí, mladí i starší, alespoň na chvíli za sebou nechat šedivé všední dny, na okamžik hodit za hlavu všechny starosti a zasnít se nad houkajícími vláčky. Někdo se ve vzpomínkách vrátí ke svým vláčkům z dětství, a někdo zase naopak bude snít, že je velký a řídí skutečný vlak,“ zvou modeláři z pořádajícího modelářského centra.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout a koupit i háčkované velikonoční dekorace či potřeby pro velikonoční pečení. Na výstavě nebude chybět koutek s potřebami a materiály nejen pro železniční modeláře.

Čtenářská diskuze