Jan Škalda má zlato z Havířova

Jan Škalda na prvním stupínku s pohárem.

Jan Škalda na prvním stupínku s pohárem.

 

DOBRÉ - Tradiční série srpnových mezinárodních turnajů ve stolním tenise ve třech městech a dvou zemích se letos díky hygienickým opatřením omezila pouze na slovenský Senec (kompletní program) a Havířov (omezený počet účastníků). Oba dvoudenní turnaje tak absolvovalo pouze jedno doberské družstvo dívek a v dresech reprezentace ČR Jan Škalda s Adélou Sazimovou.

Na první turnaj do Sence přijelo přes tři sta mladých hráčů a hráček. Na Slovensku se představila špička nejen domácí, ale také například reprezentační týmy z České republiky a Maďarska, přihlásilo se i několik jednotlivců z Rakouska, Polska a Chorvatska.

V silné konkurenci se našim hráčům a hráčkám dařilo. Ve dvouhře mladších žáků vybojoval stříbrnou medaili Jan Škalda (ve finále nestačil na Slováka Damiána Flöra). Mezi staršími žákyněmi obsadila Vendula Šichanová 5.-8. místo, mezi dorostenkami Eliška Koďousková 9.-16. místo.

Družstva jsou tradičně složena po jednom hráči z každé věkové kategorie a v utkáních vždy pak nastupují proti sobě. Škalda i Sazimová jako B týmy ČR obsadili 3. místa, družstvo nastupující jako SK Dobré (Eliška Koďousková, Vendula Šichanová, Eliška Čermáková) po prohře s pozdějším vítězem, reprezentačním týmem Maďarska, nepostoupilo do medailových bojů.

Na druhý turnaj v Havířově bylo kvůli nařízení hygieniků pozváno jen sedmdesát hráčů a hráček, není proto žádným překvapením, že v jednotlivých kategoriích dominovali čeští reprezentanti, kteří nastoupili v nejsilnějším složení. Vyhráli všechny soutěže.

V soutěži jednotlivců vybojovala mezi juniorkami vynikající 3. místo Eliška Koďousková. Jan Škalda prohrál o postup do semifinále mladších žáků 11:13 v pátém setu a obsadil 5.-8. místo.

V turnaji družstev se nejvíc dařilo Janu Škaldovi. I díky jeho výhře v semifinále i finále vybojoval zlaté medaile jeho B tým ČR! Adéla Sazimová se svým béčkem ČR obsadila 5.-6. místo, družstvo dívek SK Dobré vyhrálo soutěž útěchy a obsadilo 7. místo.

Čtenářská diskuze