Jan Pázler přestoupil do Liberce

HRADEC KRÁLOVÉ - Mezi Votroky strávil tři sezony, ve kterých se dvakrát stal králem střelců FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V sedmadvaceti se ale Jan Pázler chtěl posunout v kariéře dál, a protože za něj Liberec nabídl velmi dobré odstupné, Hradec mu nebránil. „Budu strašně rád vzpomínat,“ usmívá se útočník.

images

Jak se seběhl tvůj přestup do Liberce?

Ve středu mi volal sportovní ředitel Liberce pan Koukal, že by měli zájem, a pak už to šlo rychle. Ještě jsem s klukama odjel do Slatinic na utkání se Sigmou Olomouc, ale nevěděl jsem, jestli budu hrát, nebo ne. Nakonec to dopadlo tak, že jsem nehrál, a cestou zpátky se to celé vyřešilo.

Co pro tebe znamená odchod z Hradce?

Budu na Hradec strašně rád vzpomínat. Jsem tam doma, kousek odtamtud bydlím, pocházím z toho kraje. Chtěl jsem se posunout výš, protože mi je sedmadvacet. Od Slovanu to byla dobrá nabídka pro mě i pro Hradec, jsem rád, že dostanu šanci v lize.

Budeš mít na Hradec nějakou obzvlášť ceněnou vzpomínku?

První sezonu, když jsem přišel do Hradce, a v níž jsme postoupili do ligy. Pamatuju se na poslední domácí zápas se Sokolovem – nevěděli jsme, jestli to zvládneme, nebo ne, ale ještě v průběhu utkání jsme se dozvěděli, že Znojmo doma prohrálo a postupujeme. To byla největší euforie, budu si ji dlouho pamatovat.

Hradec teď začíná druhou sezonu v řadě ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. V jakém stavu klub opouštíš?

V dobrém. Jsou tam Jirka Sabou s Krmim (Pavlem Krmašem). Trenér Frťala, to je velká kvalita. Myslím, že klub zvednou. Pořád tam jsou dobří hráči, Hradec je v českém fotbale výborná značka. V téhle sezoně budou určitě atakovat postup.

Co bys vzkázal hradeckým fanouškům?

Že jim moc děkuju za to, že mě a klub podporovali. Vzpomínat tedy budu hlavně na svou první sezonu, v ní byli fanoušci skvělí. Fandili nám celý zápas… Doufám, že jich bude na stadion zase chodit víc a pomůžou týmu k postupu. Když se sešli, vždycky nás podporovali hodně.

Zdroj a foto: fchk

Čtenářská diskuze