Jan Němec je potřinácté mistrem světa

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLEŠNICE V O. H. – Lyžařský klub Skiareál Olešnice má ve svých řadách dnes již třináctinásobného mistra světa v lyžování na trávě – Jan Němce, nejúspěšnějšího lyžaře historie.

Letos obdržel Lyžařský klub Skiareál Olešnice dotaci s názvem „Společně útočíme na dvanáctý titul mistra světa“ z rozpočtu Královéhradeckého kraje ve výši 30 000 Kč na podporu vrcholového sportu. „Za podpory Královéhradeckého kraje se v září skutečně našemu borci Janu Němcovi podařilo získat hned dva tituly a jedno druhé místo,“ uvedla předsedkyně klubu Eva Skalická.

Loňskou sezonu Jan Němec nedokončil ze zdravotních důvodů, na podzim podstoupil operaci kolenních vazů a zadního stehenního svalu. Na vítězství, na něž býval zvyklý, čekal až do září. Na mistrovství světa v japonském Šičikašuku získal zlato v obřím slalomu. Dobyl svůj třináctý titul mistra světa a třetí medaili na japonském svahu. Ocenila ho přímo i japonská princezna Tsuguko.

„Je to pro mě jedno z nejcennějších vítězství v kariéře. Zdálo se, že jsem návrat na lyže po zranění uspěchal, ale koleno se v posledních týdnech lepšilo každým dnem. Jsem rád, že forma přišla v pravý čas právě tady,“ řekl Jan Němec po závodě.

Čtenářská diskuze