Jan Kopecký vyhrál znovu Valašskou rallye

SP_9253-1440x960KOSTELEC N. O. - Jan Kopecký z Kostelce n. O. se spolujezdcem Pavlem Dreslerem (CZ) byli v úvodním podniku letošního mistrovství České republiky (MČR), Kowax Valašská Rally ValMez, neporazitelní. Za volantem vozu ŠKODA FABIA R5 si nejen zajistili první vítězství v sezoně 2019, ale současně zůstali neporaženi v MČR již 23 soutěží. Vyhráli každou soutěž od Rally Šumava Klatovy v dubnu 2015, kdy se na trať vydali s tehdy čerstvě homologovaným vozem ŠKODA FABIA R5. Jan Kopecký navíc zaznamenal již páté vítězství na Kowax Valašská Rally ValMez a současně 45. triumf v rámci mistrovství České republiky.

SP_9271-1440x942Úřadující mistři republiky Jan Kopecký/Pavel Dresler vyrazili do úvodního kola mistrovství České republiky, Kowax Valašská Rally ValMez, ve velkém stylu. Jako obvykle řídili vůz ŠKODA FABIA R5 a potom, co zajeli na první rychlostní zkoušce nejrychlejší čas, se jim to podařilo i na všech zbývajících 13 měřených úsecích. „Tuto soutěž jsem si opravdu užíval. A to hlavně proto, že jsem měl vynikající vůz. Vše navíc korunovala mimořádná atmosféra, kterou umějí připravit nadšení čeští fanoušci,“ řekl Jan Kopecký na stupních vítězů. „Jan a Pavel opět potvrdili nejen to, že jsou extrémně rychlí, ale také to, že dokáží jezdit s precizností švýcarských hodinek,“ komentoval výsledek šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

Za vedoucí posádkou továrního týmu ŠKODA probíhala napínavá bitva o druhé místo mezi Václavem Pechem juniorem s Fordem a soukromníkem s vozem ŠKODA Martinem Kočím. Na předposlední rychlostní zkoušce ale Kočí ztratil téměř jednu minutu a další ztráta přibližně minutu a půl jej odsunula na konečné čtvrté místo v celkovém pořadí. Na třetím místě nakonec dojel Filip Mareš, jedoucí taktéž s vozem ŠKODA.

 

SP_9267-1440x958Celkové výsledky Kowax Valašská Rally ValMez (MČR)

1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, 1:31.29,6 h, 2. Pech/Uhel (CZ/CZ), Ford Fiesta R5, +1.05,1 min, 3. Mareš/Hloušek (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +1.42,6 min, 4. Kočí/Mozner (SK/SK), ŠKODA FABIA R5, +2.14,5 min, 5. Dohnal/Ernst (CZ/CZ), Ford Focus RS WRC 06, +2.20,6 min.

 

Číslo dne: 14

Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem zajeli nejrychlejší časy ve všech 14 rychlostních zkouškách.

Další závod MČR – Rallye Šumava Klatovy se jede 26. – 27. dubna.

Zdroj a foto: skoda-storyboard.com

Čtenářská diskuze