jak to vidím já: Nejhezčí holky jsou…

Nejlepší holky jsou z Nedvězího Mejta, nejlepší holky jsou z okolí Holostřev. Nebo taky od Vlachova Březí či z okolí Kozolup. Popřípadě od Černýho Vola a z okolí Solopysk. Tohle nám alespoň tvrdila populární skupina Yo Yo Band ve svém populárním hitu Rybitví (ani tam to není špatný). Tak jak je to vlastně?

Že česká děvčata jsou (většinou) mimořádně hezká, se přesvědčíte, až když vycestujete „za kopečky“. Najednou konstatujete, že po ulicích sice chodí dost dívek, ale při pohledu na jejich krásu musíte konstatovat, že ten průměr je spíše podprůměr. Slunná Itálie sice dala světu takové krásky jako byla Sophia Loren, Cladia Cardinale nebo Ornela Mutti, ale na ulicích abys hezkou dívku pohledal.

To u nás v Česku stačí přejít náměstí a máte inspirace na celý den.

Není potom divu, že na molech modních přehlídek nebo v různých soutěží krásy české dívky jednoznačně bodují a občas dosáhnou i metu nejvyšší. V Opočně se nenarodil jen František Kupka, který dobyl svět jako zakladatel malířské abstrakce, ale z Opočna pochází i Taťáňa Kuchařová, která se v roce 2006 stala nejen Miss České republiky, ale v témže roce dosáhla na titul nejvyšší, Miss World. Tohoto titulu dosáhla jako první Češka v historii. Svou krásu i svůj intelekt dokázala dokonale zúročit. Stala se z ní nejen mezinárodní celebrita, ale založila i nadaci na pomoc seniorům Krása pomoci.

Na konci srpna přinesla média zprávu, že novou Miss Česko-Slovensko je dvacetiletá dívka z Kostelce nad Orlicí Klára Vavrušková. Získala také titul Česká Miss Earth a postoupila do finále této světové soutěže na Filipínách. Tam, 26. října v konkurenci 84 uchazeček, získala nádherné třetí místo. Studentka z Kostelce nad Orlicí je třetí nejkrásnější dívkou planety. No to je přece super!

Takže už je to jasné. Skupina Yo Yo Band se ve svém hitu bohužel mýlila. Nejhezčí a tím taky nejlepší holky jsou – no přece z okresu Rychnov nad Kněžnou.

Čtenářská diskuze