jak to vidím já: Modrorudé bratrstvo

Je tomu čtrnáct dnů, co jsem se v glose Ještě k volbám podivil koalici uzavřené na rychnovské radnici. Že se dali dohromady Nezávislí za Rychnov, Nestraníci a ODS je celkem pochopitelné. Přitom dohromady byli schopni dát l4 hlasů, což je v 21členném zastupitelstvu pohodlná většina. Že však do této party přizvali také dva zástupce KSČM, to mi fakt hlava nebere, resp. nemám pro to žádné rozumné vysvětlení.

Možná je to tím, že v podobné sestavě fungovala rychnovská radnice už dvě volební období. Ostatně na to se odvolává i rychnovská místostarostka Drejslová (ODS), když říká : „Zajímavé je, že osm roků to tady v Rychnově fungovalo“ (MfDnes 2. 11.). Pravda, fungovalo. Zapomněla však podotknout, že v roce 2011 vedení strany rychnovskou buňku zrušilo, právě pro její paktování s komunisty. ODS je tedy bez uzardění členem této modrorudé sestavy již třetí volební období. Z vystoupení paní místostarostky v TV v minulém týdne se zdá, že jí tento problém hlavu nedělá, přestože dobře ví, že vedení strany podobné spojení přímo zakázalo.

Bude zajímavé počkat si, jak se k tomu nejvyšší orgán strany, výkonná rada ODS, postaví, zda znovu odebere rychnovským členům licenci. A jak bude případně reagovat místní sdružení. Zatím, zdá se, si jeho představitelé s možnými následky hlavu nelámou. Že pravicová politika a hlavně důvěryhodnost reprezentantů této strany jaksi dostává „na prdel“, je asi netrápí. Jak se v Čechách říká, bližší je košile (funkce) než kabát (ideály). Ostatně se lze vymluvit na to, že „v komunální politice je to něco jiného než v té vrcholné“, že?

Čtenáři Rychlých šípů by pro tuhle mesalianci měli známé označení: Bratrstvo Kočičí pracky!

Čtenářská diskuze