jak to vídím já: Kdo s čím zachází

Nevím, zda i v Americe mají takové přísloví, mají-li vůbec jaká. U nás v Čechách máme, a hned několik. S čím kdo zachází, s tím také schází. Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Popř. tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.

jak to vidím já

Italská herečka Asia Argento spustila kampaň nazvanou MeToo, když obvinila filmového producenta Harveyho Wiensteina ze znásilnění. Nechci se tohoto filmového magnáta, který byl v holywoodských kruzích něco jako polobůh, zastávat ani náhodou. Ta mladá dáma však, když přijala pozvání do jeho apartmá, mohla při své inteligenci tušit, že jí asi nebude ukazovat svou sbírku známek. Že půjde spíše o jakýsi druh barterového obchodu, kdy herečka dostane roli a producent… Není nutno pitvat co, OT není žádný bulvární plátek.

Jak je v Americe dobrým zvykem, každá taková věc se rychle šíří. Obětí této kampaně jsou dnes desítky, možná stovky. Bez důkazů, bez soudů, stačilo jen ukázat, či se rozvzpomenout, že před pěti, deseti, dvaceti lety ten a ten udělal to a to, sáhl na mne tak a tak a bylo vymalováno. MeToo! Jednou z posledních obětí z našich luhů a hájů je světoznámý fotograf Antonín Kratochvíl.

Teď však vyšlo najevo, že milá zlatá Asia se před léty také dopustila sexuálního útoku na mladého muže, tehdy dle amerických zákonů dokonce ještě nezletilého. Zaplatila mu údajně za mlčení 380 tisíc dolarů. Asi to nestačilo!

Celá věc se provalila a bulvár má žně. Asia tvrdí že je nevinná. To ovšem Weinstein a desítky dalších tvrdí taky.

Jo, kdo s čím zachází – až se ucho utrhne!

Čtenářská diskuze