Jak se horská střediska připravují na zimu?

ORLICKÉ HORY – Které novinky si pro své zákazníky přichystala ski centra v Orlických horách? Dnes se podíváme do Deštného v O. h. a Zdobnice, příště do dalších středisek.

IMG_9345

Lyžařský areál v Deštném v O. h. Zatím bez sněhu.
Foto: Tomáš Kubec

Zimní období se nezadržitelně blíží a s ním i lyžařská sezona. Jak se na ni připravili v Deštném a Zdobnici se dozvíte v tomto článku. Další lyžařská centra budou následovat v příštím vydání Orlického týdeníku.

„Nejvýznamnější investice byly do posílení technického zasněžování. Také se stále snažíme zpříjemňovat pobyt návštěvníkům úpravami stávajícího zařízení. Letos jsme například přidali další zpevněná parkovací místa přímo pod sjezdovkou,“ napsal Orlickému týdeníku Ondřej Bašek ze Ski centra Zdobnice.

Informace jsme zjišťovali i v největším lyžařském středisku v Orlických horách. V Deštném si na novou sezonu také připravili několik novinek.

„Hlavní změnou prošel areál Marta II, kde jsme odstranili lesík zasahující do sjezdové tratě, která se tak příjemně rozšířila. Ve snowparku se nám podařilo zbudovat hliněnou platformu, která umožní rychlejší zbudování kvalitního skoku,“ představil novinky v Deštném ředitel areálu Petr Prouza.

„Výraznou změnou prochází budova půjčovny a servisu lyží. Návštěvníci by si letos měli užít příjemnější prostory a rychlejší odbavení. Kvalitní servis lyží budeme zajišťovat značkovými stroji Montana. Zvýšili jsme také kapacitu umělého zasněžování,“ doplnil Prouza. Investice se v Deštném pohybovaly okolo čtyř milionů korun.

Český lyžař si v posledních letech na sjezdovkách v Orlických horách zvyká na větší počet zahraničních výletníků. Jak to tedy vypadá s návštěvami z ciziny?

„Cizinci naše středisko v malé míře navštěvují. Jedná se zpravidla o jednotlivé rodiny, zejména z Polska a Německa. Většímu náporu cizinců, především z Nizozemí, pak čelíme v druhé polovině zimy. Většina z nich se vrací do našeho areálu již více jak deset let s cílem opět prožít příjemné chvíle v našich horách,“ upřesnil Ondřej Bašek ze Ski centra Zdobnice.

Zahraniční klientela přijíždí také do Deštného, kde ale kladou důraz především na tuzemské zákazníky.

A jak to v obou střediscích vidí s návštěvností? Jako každý rok bude záležet především na počasí, má jasno Ondřej Bašek.

„Návštěvnost se těžko odhaduje, vše závisí především na počasí, ale věříme, že bude lepší než v loňské sezoně.“

Svůj návod mají také v Deštném.

„Loňská sezona byla přes velmi špatný začátek slušná. Dlouhodobě se snažíme držet pro klienty příznivou cenovou politiku, což se nám zdá se vyplácí. Neočekáváme velké zemětřesení,“ upozornil Prouza.

Skicentrum Deštné v O. h.

http://www.skicentrumdestne.cz/

Ski centrum Zdobnice

http://www.skizdobnice.cz/

Čtenářská diskuze