Igor Orozovič: Pro Terezu jsem složil francouzskou písničku

NOVÉ MĚSTO N. M. – Film Mstitel sami tvůrci označují za snímek, která nemá hranice žánru ani vkusu. A diváci novoměstského festivalu asi souhlasili, protože se smáli pouhých 2,5 procent času. Ve stejný čas v úterý 14. září před kinem 70 vystoupil populární zpěvák a skladatel Jakub Děkan s kapelou. Hity jako Ráno a Co bejvávalo, už není bylo to pravé co, zaplnilo prostranství před kinem.

Od osmi hodin bylo plno zase v kině. Romantická komedie Jedině Tereza nalákala tři stovky diváků, kteří prosmáli 24,1 procent času. Z plátna do Nového Města nad Metují pozdravil jeden z hlavních protagonistů Igor Orozovič.

„Než jsem kývnul na natáčení, měl jsem pochybnosti. Ale nakonec se mi moc líbilo, jak tenhle film drží žánr romantické komedie. Není tam nuceně nějaký přesah, a tak to má být. Samozřejmě jsem také moc rád točil s režisérem Jardou Fuitem. A když jsem se dozvěděl, že moji polovičku bude hrát skvělá Verunka Kubařová, bylo to jasné,” prozradil herec.

Točilo se celkem šestnáct dní a herci i tvůrci si pochvalovali prázdnou Prahu v době covidové. Vznikly díky tomu scény na Staroměstském náměstí a jiných místech, které by za “plného provozu” třeba vůbec nemusely klapnout.

“My herci si vždy do filmu rádi dosadíme nějaký vlastní vtip nebo scénu. Třeba paní Janžurová, která hrála mou sousedku, na svou scénu napekla štrúdl, který původně ve scénáři vůbec nebyl. Já zase pro film sloužil francouzskou písničku,” vyprávěl Orozovič.

Čtenářská diskuze