I.B třída – Tomáš Rejzek: „Hrstka hráčů si myslí, že to půjde samo“

DSCN9480

Nejnižší krajská soutěž I.B třída skončila před týdnem a přinesla pro naše zástupce nejen jednu radost z postupu, ale také dvojnásobný smutek z pádu do okresního přeboru.                    

RYCHNOVSKO – Solnice své postupové ambice netajila již před začátkem sezony. Druhé místo jí však naději po posledním kole postup nezaručovalo, takže byla v očekávání, jak budou obsazeny soutěže pro příští ročník. Teprve v průběhu minulého týdne po administrativním setrvání Náchoda v divizi mohli Solničtí slavit historický postup. Naopak soutěž opouští Smiřice, které doprovodily naše dva okresní týmy – Albrechtice a Doudleby. A jak viděli uplynulou sezonu zástupci jednotlivých týmů?

 

1. Jak jste spokojeni s právě skončenou sezonou?

2. Odpovídá umístění kvalitám vaše týmu?

3. Kdo patřil mezi opory vašeho mužstva?

4. Jaká byla úroveň rozhodčích?

5. Nejlepší a nejhorší zápas v sezoně.

6. Plánujete v letní přestávce změny v kádru nebo realizačním týmu?

7. Kdy plánujete začátek přípravy na novou sezonu?

 

JOSEF PLESKOT – TRENÉR SK SOLNICE

1) Jsem spokojen, umístili jsme se v první trojce, takže cíl vytyčený před sezonou jsme splnili. Pomyslnou třešničkou na dortu je fakt, že druhé místo v naší skupině je také postupové. V Solnici se bude tedy vůbec poprvé v historii hrát I.A třída.

2) Ano, v průběhu soutěže jsme podávali stabilní a dobré výkony, čemuž odpovídá i bodový zisk. Rozhodující byla vyrovnaná utkání s oběma týmy z první trojky, které jsme ovšem nedotáhli do vítězného konce. V této souvislosti mne trochu mrzí, že jsem se s týmem zcela poznal až během podzimní části soutěže.

3) Naše hra se opírala o výkon celého kolektivu. Kladně hodnotím naši útočnou fázi, byla lepší než ta defenzivní.

4) Odpovídající. V I.B třídě se i v roli rozhodčích kloubí zkušenost s mládím, podobně jako mezi hráči. Mladší rozhodčí, kteří zde dostávají příležitost získávat zkušenosti, řídili utkání dobře.

5) Lepších bylo více. Nejhorší ale asi na podzim doma s Opočnem, tehdejším lídrem soutěže. V utkání jsme byli nervózní a neproměnili spoustu vyložených šancí.

6) Přestože jsme měli relativně široký kádr, vinou zranění jsme prakticky neodehráli jediný zápas ve stejné sestavě. Právě kvůli této zkušenosti potřebujeme v létě kádr doplnit. Realizační tým zůstává stejný.

7) Přípravu začínáme v polovině července, sehrajeme přípravný zápas a před začátkem soutěže budeme účastníkem předkola poháru.

 

JOSEF VAŠATA – TRENÉR SOKOL LÍPA N. O.

1) Se sezonou jsme naprosto spokojení. Čtvrté místo – 46 bodů. Věřím, že pokud by poslední kola nebyl Vlasta Hlach zraněný a i přesto chytal, tak jsme mohli pomýšlet na více bodů. Ale i tak nádhera.

2) Myslím si, že ano. Máme kvalitní tým a myslím si, že i v další sezoně budeme ještě silnější a cílem nebude záchrana, ale budeme prohánět týmy na špici tabulky.

3) Celé mužstvo šlapalo až na pár zápasů – jeden, dva. Ale tahouny bych viděl – David Mondík, Milan Brzokoupil, Erika Charvát a gólman Vlasta Hlach. Ostatní hráli skvěle, ale tihle byli podle mě nejlepší.

4) S rozhodčími jsme neměli žádný problém. Myslím si, že tady v kraji jde jejich úroveň nahoru. Pánové, jen tak dál.

5) Nejlepší výsledkově v Opočně, ale jinak doma s Javornicí, ale až druhou půlku. Myslím, že jsme prohrávali o 3 branky a málem jsme to ještě srovnali. Nejslabší samozřejmě v Třebechovicích. Holt, soupeř byl úplně jinde. Tímto Třebechovicím gratuluji k zaslouženému postupu.

6) Ano, změny nějaké budou. Co v této chvíli vím, tak odchází David Mondík, já a končí lipská legenda Martin Škop. Příchody jsou ještě v jednání, ale pokud dopadnou, nooooo, soupeři, těšte se! (směje se)

7) Myslím, že kluci říkali 12. července, ale nevím to jistě.

 

TOMÁŠ KRUNČÍK – TRENÉR SOKOL JAVORNICE

1) Hodnotíme historicky první sezonu Javornice v krajské soutěži a nemáme tak s čím srovnávat. Ale jednoduše řečeno, soutěž jsme udrželi, skončili jsme na šestém místě a k tomu všemu ještě mrzí fakt, že jsme mohli být dokonce čtvrtí, hned za elitní trojicí. Navíc máme za sebou i překvapivé tažení v poháru. My nemůžeme být nespokojeni.

2) Myslím si, že střed tabulky zcela odpovídá tomu, co jsme v sezoně předváděli.

3) Letos se přece jen trochu více otevřely výkonnostní nůžky mezi jednotlivými hráči, přesto musím pochválit celý tým za snahu a hlavně herní posun. Jsme na dobré cestě, ale pořád jsme zároveň na úplném začátku.

4) Dobrá.

5) Těžko vybírat. Nejhorší nebo nejlepší výsledek nemusí nutně znamenat to, že se zápas nepovedl nebo povedl. Spíše si myslím, že hlavně na jaře jsme překvapili tím, kolik bodů jsme uhráli na venkovních hřištích a zklamali tím, kolik jsme jich pro změnu rozdali v prostředí domácím.

6) Každý, kdo viděl náš domlácený kádr v posledních zápasech, tak má jasno – změnám se zřejmě nevyhneme.  A stejně tak i realizační tým by zasloužil nový impuls, který by byl schopen nakopnout kádr na další soutěžní ročník.

7) Díky délce letní přestávky prakticky nemusíme ani přípravu přerušovat. Samozřejmě volno si dáme, ale dva měsíce prázdnin to rozhodně nebudou.

 

TOMÁŠ PŘIBYL – HRAJÍCÍ PŘEDSEDA FO SPARTAK OPOČNO

1) Naše sezona byla opravdu zvláštní. Po její polovině jsme vedli tabulku a na jaře jsme vyhráli první a poslední zápas, což je žalostně málo. Bohužel, byla spousta aspektů, které způsobily to, proč to takhle dopadlo. Ale výmluvy hledat nebudu…

2) To, že končíme v polovině tabulky, odpovídá nejlepšímu týmu podzimu a nejhoršího týmu jara.

3) Někdy ten, jindy to byl někdo jiný. Neřekl bych, že někdo držel nadstandard oproti ostatním. A proto hrajeme B třídu.

4) Upřímně musím říct, že z mého pohledu se to zlepšilo. Kromě jednoho pána, který nás pískal v Malšovicích, podle mě snad nemá ani na okresní přebor IV. třídy. Jeho výkonu se podivovali i domácí hráči i fanoušci.

5) Nejlepší zápas byl asi doma s Albrechticemi a nejhorších zápasů bylo více. V Třebechovicích, v Kosičkách a v Meziměstí…

6) Uvidíme…

7) V půlce července.

 

MILAN MIKUŠÍK – TRENÉR FC ČESKÉ MEIŘÍČÍ

1) Vhledem k tomu, že jsem byl k týmu povolán až devět kol před koncem soutěže s cílem pokusit se soutěž pro FC České Meziříčí zachránit, u mě panuje naprostá spokojenost, jelikož jsme se posunuli na konečné 9. místo a tím pádem zůstává České Meziříčí i pro příští ročník v I.B třídě.

2) Konečné umístění určitě neodpovídá kvalitám hráčů FC České Meziříčí. Tým má na to, aby se pohyboval do 5. místa.

3) Mohu hovořit pouze za posledních devět kol soutěže a během nich jsme získali 20 bodů kolektivním výkonem v každém z jednotlivých zápasů.

4) Úroveň rozhodčích odpovídá úrovni soutěže.

5) Za mě bylo jednoznačně nejlépe odehrané utkání v Javornici, kde jsme zvítězili 5:1.

6) To je spíše otázka pro výbor FC České Meziříčí, určitě ke změnám dojde, ale já nejsem kompetentní informovat o těchto změnách veřejnost. V každém případě já jsem u týmu s posledním zápasem skončil.

7) Poslední otázka je pro nový realizační tým.

TOMÁŠ REJZEK – ASISTENT TRENÉRA SK PŘEPYCHY

1) Po úspěšném podzimu jsme z pozic ustoupili, ale zranění důležitých hráčů jsou objektivní důvody. To, že se zhoršila tréninková morálka, ve mně budí dojem, že si hrstka hráčů myslí, že to půjde samo, což samozřejmě nefunguje ve fotbale ani v životě.

2) Neodpovídá. To souvisí s předchozí odpovědí.

3) Každému z nás se nevyhnuly výkonností výkyvy. Jistotu jsme měli v brance. Ivo Beránek i Tomáš Ježek byli naše opory.

4) Asi si nelze stěžovat. Ale na toho bombarďáka, co přijel na zápas s třema promilema, málem zkolaboval a ukončil zápas o deset minut dřív, na to nezapomenu. Velkej srdcař!

5) V Meziříčí a Předměřicích jsme podali tak sterilní a odpudivý výkony, že o tom snad už nechci ani mluvit. Že se někdy šlape voda, to je jasný, ale tohle bylo za hranou. Naštěstí jsme se dali trochu do kupy a o tuto soutěž zabojovali.

6) Ano, změny musí přijít. Konkrétní být nechci. Nikdy se nic nemá míti za definitivní. Snažíme se být aktivní, ale není to snadné. Doba je, jaká je.

7) Polovina července od očka. Zveme všechny příznivce, bývalé hráče i funkcionáře na sraz hráčů SK s přátelským turnájkem na žízeň a posezením 6. 7. Start 14.00.

 

JIŘÍ KOBLMÜLLER – SEKRETÁŘ SK ALBRECHTICE N. O.

1) S právě skončenou sezonou nemůžeme být spokojeni, jelikož jsme sestoupili z I.B třídy.

2) Určitě ne. Naše mužstvo mělo hrát klidný střed tabulky. Řadu utkání jsme těsně prohráli o gól, který padl těsně před koncem zápasu nebo i v prodloužení z penalty.

3) Fotbal je kolektivní sport, ale přesto bych vyzdvihl Michala Králíka v brance, mladého stopera Petra Bartoše, Petra Duhu, Láďu Sršně a Davida Hořínka.

4) Úroveň rozhodčích byla vcelku dobrá až na pár okamžiků, kdy domácím odvedli nějaké to procento navíc.

5) Nejlepší zápas byl doma s Předměřicemi a Opočnem a naopak jsme propadli v derby s Lípou a Doudlebami.

6) Změny budou jak v hráčském kádru, tak i v realizačním týmu. Jisté je zatím jen to, že nás bude trénovat Roman Kyral.

7) Letní přípravu zahájíme v polovině července.

 

FILIP LEIMER – TRENÉR TJ VELEŠOV DOUDLEBY N. O.

1) Se sestupem spokojeni být nemůžeme, ale jarní část sezony nám ukázala, že máme na čem stavět.

2) Myslím si, že jsme nebyli nejhorší mužstvo soutěže.

3) Všichni ti, kteří bez výmluv makali jak na tréninku, tak při zápasech.

4) Odpovím stejně jako na podzim. Na zápasy má jiný pohled hráč, trenér a rozhodčí. A během hry musí každý z nich dělat okamžitá rozhodnutí. A je to jako v běžném životě. Někdy jsou ta rozhodnutí správná, někdy naopak.

5) Paradoxně nejlepší utkání jsme odehráli na konci podzimu, i když jsme v nich získali minimum bodů. Nejhůře jsme se prezentovali v posledním kole v Opočně.

6) Uvidíme, co přinese čas, ale nic radikálního neplánujeme.

7) Měsíc pauza a pak do toho vlítneme.

 

Pořadí Tým Zápasy V P VP PP Skóre Body
1 SK Třebechovice 26 19 4 2 1 90:27 62
2 SK Solnice 26 18 3 2 3 94:30 61
3 TJ Spartak Kosičky 26 17 6 3 0 75:39 57
4 TJ Sokol Malšovice 26 13 8 2 3 55:53 46
5 TJ Sokol Lípa n. O. 26 13 9 3 1 66:67 46
6 TJ Sokol Javornice 26 12 8 2 4 61:51 44
7 TJ Slavoj Předměřice n. L. 26 11 10 3 2 78:82 41
8 TJ Spartak Opočno 26 11 9 2 4 47:59 41
9 FC České Meziříčí 26 9 14 2 1 52:72 32
10 SK Přepychy 26 7 14 4 1 34:66 30
11 TJ Lokomotiva Meziměstí 26 7 14 1 4 43:57 27
12 SK Albrechtice n. O. 26 5 17 3 1 43:63 22
13 SK Smiřice 26 4 16 2 4 35:73 20
14 TJ Velešov Doudleby n. O. 26 3 17 2 4 24:58 17
Čtenářská diskuze