I.B třída – Tomáš Rejzek: „Ale chceme hrát jako City, to zase jo!“

Fotbalisté Solnice (v pruhovaném) netají své ambice pro jaro. Foto ze zápasu s Přepychami.

Fotbalisté Solnice (v pruhovaném) netají své ambice pro jaro. Foto ze zápasu s Přepychami.

Po krajském přeboru a I.A třídě začne tento víkend také I.B třída, v které máme osm okresních týmů. Fanoušci se tak v jarní části znovu dočkají mnoha derby.

RYCHNOVSKO – Po podzimní části mohou být spokojeni v Opočně a Solnici. Oba týmy okupují první dvě místa tabulky. Naopak těžké jaro bude čekat trojici – Albrechtice, České Meziříčí a Doudleby, nacházející se v pásmu sestupu. A jak jsou všechna mužstva připravena na druhou část sezony? Na to nám odpověděli trenéři a funkcionáři týmů.

 

1. Kdy jste začali s přípravou a jak jste s ní spokojený?

2. Na co jste se v přípravě zaměřili nejvíce?

3. Co musíte oproti podzimní části zlepšit?

4. Kolik přípravných zápasů jste odehráli a s jakými výsledky?

5. Jaké změny v kádru proběhly během zimní přestávky – odchody – příchody?

6. Realizační tým zůstává ve stejném složení?

7. Kdo by měl patřit mezi opory a na koho budete spoléhat?

8. Tipnete si vítěze I.B třídy a sestupující?

9. Co je vaším cílem v jarní části a co byste vzkázal fanouškům?

 

TOMÁŠ PŘIBYL – HRAJÍCÍ PŘEDSEDA FO TJ SPARTAK OPOČNO

1) Přípravu jsme zahájili dobrovolnými tréninky v tělocvičně na začátku ledna. Účast byla relativně dobrá a od února jsme již jednou týdně na UMT v Dobrušce, kde máme tréninkovou jednotku spojenou s Přepychami a standardně je minimálně 15 hráčů.

2) Zaměřili jsme se na sílu a na zlepšení fyzičky, která nás už nějaký čas trápí.

3) Určitě musíme zlepšit řešení útočných akcí, kde nám chybí klid při finálních přihrávkách. Někteří mladí hráči musí trochu více přemýšlet fotbalově, protože i při přátelácích jsme získali spoustu míčů dobrým napadáním a během pár vteřin o něj zase přijdeme naší nerozvážností.

4) Zatím máme odehrány čtyři zápasy. České Meziříčí jsme porazili 9:4, ale sestava byla složená i z hráčů z Přepych, další zápas jsme odehráli s Černilovem, s kterým jsme prohráli 3:4, pak jsme vyhráli s Vamberkem 4:0 a další výhru jsme si připsali s Přepychami 6:1.

5) Nic dramatického se neudálo, odešel jen Martin Valášek do Vamberka a kariéru bude znovu začínat Ondra Polák.

6) Realizační tým zůstává stejný.

7) Určitě nejzkušenější z nás, a tím je Jirka Židík, ale budeme se spoléhat na týmový výkon, který nás zdobil na podzim a díky kterému jsme na prvním místě.

8) Byl bych rád, kdyby tabulka vypadala stejně jako po podzimní části. (usmívá se)

9) Cíl je stejný jako před sezonou. Chceme se fotbalem bavit a hrát tak, abychom dobře reprezentovali naše město a náš klub. Fanouškům bych chtěl poděkovat za dosavadní podporu a zároveň bych je chtěl pozvat do nového prostředí, které na ně u nás bude na jaře čekat. Doufám, že se povede do 14. dubna dokončit všechny stavební práce a budeme moci všechny pozvat na novou tribunu a otevřít pro ně i nové zázemí pro hráče. A jelikož v letošním roce slaví náš klub výročí 100 let od založení, tak už teď rád všechny příznivce pozvu na 1. června, kdy se uskuteční oslavy.

 

JOSEF PLESKOT – TRENÉR SK SOLNICE

1. S přípravou jsme začali na přelomu ledna a února, a když se ohlédnu na těch pár týdnů zpátky, jsem s přístupem hráčů vcelku spokojený.

2) Tréninky byly hlavně o fyzické kondici a přípravné zápasy s těžkými soupeři to měly ještě více podpořit.

3) Po herní stránce bylo vidět už v závěru podzimní části zlepšení v kombinaci a přechodu z obrany do útoku. Na to chceme v jarní části navázat. Musíme dál pilovat bránění standardních situací. Také v komunikaci hráčů mezi sebou na hřišti je třeba se zlepšit.

4) Odehráli jsme zatím čtyři přípravné zápasy. S týmy z krajského přeboru jsme prohráli (Slavia HK, Dobruška), s týmem z Týniště n. O. jsme remizovali, tým z Nového Města n. M. jsme porazili. Ještě nás čekají do konce zimní přípravy dvě utkání (Třebeš B, Slavia HK B).

5) Neodešel žádný hráč. Z hostování v FC Hradec Králové se vrátil talentovaný dorostenec Ondra Novák, který se prosazuje do sestavy A týmu. Další posily jsou v jednání.

6) Ano, realizační tým se nezměnil.

7) Spoléhat budeme v každém zápase na 11 hráčů, které pošleme na hřiště, a věřím, že všichni budou oporami.

8) Na vítězství v soutěži je několik adeptů, sestupující si tipnout netroufnu.

9) Cíl zůstává stejný jako před sezonou. Hrát dobrý fotbal, který bude hráče bavit a bude se líbit divákům. Fanouškům bych vzkázal, že s ohledem na průběžné umístění našeho týmu v polovině soutěže chceme na jaře bojovat o přední místa tabulky.

 

TOMÁŠ KRUNČÍK – TRENÉR SOKOL JAVORNICE

1) Přípravu jsme tradičně zahájili v posledním týdnu měsíce ledna. Účast na trénincích je srovnatelná s minulými roky, stejně tak i na soustředění nás bylo hojně.

2) Naše příprava jde ruku v ruce s paní zimou. Letos máme tak mnohem víc naběháno, naopak míč jsme na noze měli spíše příležitostně, když nepočítám přáteláky.

3) Určitě se budeme dále snažit odstraňovat jakou si naivitu řešení některých herních situací, kterou jsme si přenesli z nižší soutěže, kde k tomu byl prostor, ale nyní z nich dostáváme dost branek. A hlavně budeme dále sbírat zkušenosti, jelikož většina hráčů krajskou soutěž nikdy nehrála.

4) Remizovali jsme po dobrém výkonu 2:2 s Černilovem, prohráli jsme po horším výkonu 3:4 s Jablonným n. O. a přípravu jsme zakončili porážkou s Vamberkem 0:2 po hodně špatném výkonu.

5) Nejsme příznivci neustálých změn a výměn hráčů. Kádr jsme tak nikým nedoplnili. Možná jsme jediní, ale tak to prostě je.

6) Realizační tým se od jara rozrůstá o Štěpána Purma, který společně s Oldou Motlem vytvoří údernou zdravotnicko-kustodskou dvojici.

7) Spoléhat budeme především na to, že potáhneme za jeden provaz, a že herní výpadky jednotlivců či zraněné hráče dokážeme plnohodnotně a kdykoliv nahradit.

8) Ať už bude vítězem kdokoliv, tak doufám, že soutěž bude zajímavá do posledních kol. V tříbodovém systému je možné ledacos, takže i aktuálně nejvíce namočený tým má rozhodně pořád šanci soutěž udržet.

9) Doufám, že navážeme na vydařený podzim a jaro zvládneme alespoň v podobném duchu. Podzimní návštěvnost našich utkání asi všem ukázala, že když hraje Javornice, tak že se na hřišti děje něco, co lidi zajímá a táhne. Všichni tak budeme velice rádi, když přesně tohle bude platit i v jarní části.

 

JOSEF VAŠATA – TRENÉR SOKOL LÍPA N. O.

1) S přípravou jsme začali 1. února. Kluci, kteří chodili, makali na sto procent. Trápily nás asi jako i jiná mužstva chřipky a zaměstnání je hold zaměstnání.

2) Zimní příprava je vždy zaměřena na fyzičku. Je to nejhorší fáze sezony pro většinu fotbalistů, ale kluci makali skvěle.

3) Pořád se dá co zlepšovat, máme problém v zápase měnit rytmus hry. Vedeme o gól, o dva a pořád se snažíme hrát nahoru dolů místo toho, abychom drželi míč a soupeř běhal. Je to spíše taktika, co bychom potřebovali zlepšit.

4) Odehráli jsme jeden zápas s Chvojencem. Prohráli jsme 3:4.

5) Žádné odchody a příchody jsou ještě v jednání. Ale jedná se o jednoho či dva hráče.

6) Ano, zůstává stejný.

7) Mezi opory patří už dlouhodobě David Mondík, Milan Brzokoupil, Tomáš Sikora a Tomáš Jedlička. Spoléhat budeme samozřejmě na každého hráče, který nám pomůže získat body.

8) O postup si to rozdají Solnice s Třebechovicemi a sestup Doudleby.

9) Cílem je získat co nejvíce bodů, hrát atraktivní fotbal. A fanouškům bych vzkázal, ať mají radost z fotbalu a my uděláme všechno proto, aby odcházeli ze stadionu spokojeni.

 

TOMÁŠ REJZEK – TRENÉR SK PŘEPYCHY

1) Někdo začal v únoru, někdo v březnu, někdo to ještě ani nestihnul. Díky gentlemanům z Opočna. Opět jsme přípravu spojili a díky tomu naše jednotky připomínají trénink a ne sraz herců z „Bylo nás pět“.

2) Na plesy. (směje se)

3) Tak my tak nějak prostě hrajeme, na co máme… Stejně jako ve většině klubů se i u nás prakticky netrénuje. Jen tak „pocem“ do nožičky. Takže se nemůžeme zlepšit. Tudíž nad tím ani nemá smysl přemýšlet. Ale chceme hrát jako City, to zase jo!

4) Sehráli jsme k dnešku (13. 3.) asi čtyři přáteláky, myslím. Spíše tréninky v dresech, tedy. Tomu odpovídaly i výsledky, které byly spíš hokejové. Tak nějak si všímám, že jak v přátelských, tak mistrovských utkáních si drtivá většina hráčů hlavně hlídá zdraví. Což zcela chápu. Výsledky v přáteláku už přece nikdo neřeší. Díky moc všem, kteří chodili, když to bylo možné.

5) Nula.

6) Ano.

7) Chtěl bych vidět, jak se stávají oporami mladí hráči. Odehráno už mají, umí… Tomín, Novák, Honza Rathouský, Kinzel… To je moje přání.

8) Nahoru půjde Solnice. Dole to bude ještě hodně zajímavé. Některé týmy tam nemají co dělat. Myslím hlavně, že ať už spadne kdokoliv, tak i když se to rádo prezentuje jako sportovní tragédie, je to pro sestupující tým vlastně možnost tak nějak seskupit řady, nabrat sebevědomí a odrazit se zase zpátky. Ale tak já si rejpnu. Spadne Opočno. Zdravím Žíďo… (směje se)

9) Chceme se vyhnout problémům se záchranou. Chceme se vlastně vyhnout jakýmkoliv problémům. Všem samozřejmě přeji, aby se vyhýbali zraněním a zranění jim. Fanouškům rovněž. Není nic horšího než zraněný fanoušek.

 

JIŘÍ KOBLMÜLLER – SEKRETÁŘ SK ALBRECHTICE N. O.

1) Zimní přípravu jsme zahájili 19. 1.

2) Jako vždy na fyzičku.

3) Musíme vylepšit hlavně obrannou fázi naší hry.

4) Odehráli jsme tyto přípravné zápasy:  Albrechtice – Kostelec B 5:4, Horní Jelení 3:3, Žďár n. O. 3:3.

5) Žádné změny neproběhly, ale uzdravili se naši marodi.

6) Realizační tým zůstal stejný.

7) Fotbal je kolektivní sport, a proto je každý hráč důležitý.

8) Postoupí Solnice nebo Třebechovice, kdo sestoupí je otázkou…

9) Vyhnout se pásmu sestupu a předvádět kvalitní a útočný fotbal.

 

MARTIN ŠNAJDR – TRENÉR FC ČESKÉ MEZIŘÍČÍ

1) Přípravu jsme začali 15. ledna. Trénovali jsme dvakrát týdně v tělocvičně s venkovními výběhy. Úplně spokojený nejsem. Jsem rád, že se zlepšila docházka na tréninky, ale jen malá část je absolvovala všechny.

2) Jednoznačně na nabrání fyzické kondice, která byla na podzim u některých hráčů katastrofální. Když nám to nešlo fotbalově, tak jsme nebyli schopní zápas odbojovat a vydržet 90 minut.

3) U nás je to jednoduché. Kromě nabrání kondice musíme zlepšit přístup k tréninkům, což znamená, pravidelná docházka! Další věcí na zlepšení je obranná fáze celého týmu, abychom neinkasovali tolik branek.

4) Odehráli jsme 5 utkání. České Meziříčí – Opočno/přepychy 4:9, Přepychy 3:2, Staré Buky 3:7, Velichovky 3:5 a Vamberk 1:1.

5) Odchody ani příchody žádné.

6) Ano, zůstává stejný. Asistent Petr Tomášek a vedoucí mužstva Zdeněk Roubal st.

7) Brankář Frynta a Jan Tomášek. Doufám, že pomalu bude zodpovědnost přebírat střední generace – Rezek, Ježek, Tomáš Havel, Hlavsa a tím pomůžou našim mladým puškám.

8) Hodně mě překvapilo na podzim Opočno. Pokud mu vydrží forma, popere se o první místo se Solnicí. Jelikož jsme na padáka my, tak doufám, že se nám podaří udržet. Nejhorší výchozí pozici mají Doudleby.

9) Teď už nebude cílem předvádět fotbal, který by se líbil fanouškům, ale jednoznačně sbírat body i po „šeredném“ výkonu. Snad jich nasbíráme dost a budou stačit k záchraně. Fanoušky žádám o podporu a snad jim přineseme více radosti, než tomu bylo doposud.

 

FILIP LEIMER – TRENÉR VELEŠOV DOUDLEBY N. O.

1) Začali jsme podle plánu 16. ledna.

2) Od všeho něco. Nejdůležitější byla, jak už to v zimě bývá, fyzická kondice.

3) V podzimní části jsme dost branek inkasovali ke konci utkání, což možná souviselo právě s nedostatečnou fyzičkou. Tou nejdůležitější věcí pro zlepšení ovšem zůstává proměňování brankových příležitostí.

4) Do této chvíle jsme odehráli pět přípravných zápasů s bilancí tří výher a dvou porážek. Všechny přáteláky jsme odehráli na umělé trávě, která je tak trochu specifická. Proto bychom rádi stihli před zahájením soutěže ještě jeden zápas na přírodním trávníku.

5) Odchod naštěstí žádný a s příchodem nových tváří je to složité. Prostě není kde brát. Přesto se nám podařilo přivést, dle mého soudu, velice kvalitního a hlavně mladého útočníka.

6) Žádný pokus o převrat v kabině nebyl, takže ano, složení zůstává stejné.

7) Oporou na hřišti by měl být jeden druhému a spoléhat bychom měli především na týmovou hru.

8) Nejsem dobrý tipér. Za vítěze bych vybral Solnici a doufám, že mezi sestupujícími nebudeme my.

9) Cíl je jasný. Záchrana. A vzkaz fanouškům je také celkem jasný. Děkujeme za vaši podporu a doufám, že nás budete podporovat i nadále, ať už sezona dopadne jakkoliv.

 

Pořadí Tým Zápasy V P VP PP Skóre Body
1 TJ Spartak Opočno 13 9 1 1 2 27:10 31
2 SK Solnice 13 8 2 1 2 50:14 28
3 SK Třebechovice 13 8 3 1 1 36:17 27
4 TJ Spartak Kosičky 13 7 4 2 0 27:21 25
5 TJ Sokol Javornice 13 7 3 1 2 25:20 25
6 TJ Sokol Lípa n. O. 13 6 4 2 1 27:23 23
7 TJ Sokol Malšovice 13 6 5 2 0 26:28 22
8 SK Přepychy 13 5 5 2 1 22:26 20
9 TJ Slavoj Předměřice n. L. 13 5 5 1 2 34:37 19
10 SK Smiřice 13 3 6 2 2 17:32 15
11 SK Albrechtice n. O. 13 4 8 1 0 24:32 14
12 TJ Lokomotiva Meziměstí 13 3 9 0 1 20:33 10
13 FC České Meziříčí 13 3 9 0 1 18:41 10
14 TJ Velešov Doudleby n. O. 13 0 10 1 2 5:24 4
Čtenářská diskuze