I.B třída: Martin Kadavý: „Jeden blb nezkazí hodnocení ostatním“

DSC_0205Nejvíce týmů – osm – z našeho okresu hrající krajské soutěže je v té nejnižší I.B třídě. Po podzimní části byly nejvíce na odpis Častolovice, které však měly výborné jaro.

RYCHNOVSKO – Černého Petra tak předaly Vamberku, který sestupu neunikl ani díky zlepšeným výsledkům v závěru sezony. V příštím ročníku však neuvidíme ani Častolovice, které se do I.B třídy nepřihlásily a budou nastupovat v OP III. třídy. V I.B třídě je nahradí Přepychy, které se po několika letech vrací do krajských soutěží. Nejlepším týmem z našeho okresu v uplynulé sezoně byla Solnice na čtvrtém místě. Ostatní týmy střídaly lepší zápasy s těmi horšími. Do soutěže zasáhlo odstoupení Provodova, stejně jako vloni Jaroměře B, po podzimu. Možná i díky tomu se z udržení radují v Českém Meziříčí a Opočně.

 

1. Jak jste spokojeni s právě skončenou sezonou a naplnily se vaše předsezonní cíle?

2. Odpovídá umístění kvalitám vaše týmu?

3. Kdo patřil mezi opory vašeho mužstva?

4. Překvapilo vás něco v sezoně, ať už pozitivně či negativně?

5. Zaujal vás nějaký hráč nebo tým svými výkony?

6. Jaká byla úroveň rozhodčích?

7. Kdo patřil mezi nejlepší rozhodčí v soutěži?

8. Jakou kvalitu má I.B třída?

9. Plánujete v letní přestávce změny v kádru nebo realizačním týmu?

10. Kdy plánujete začátek přípravy na novou sezonu?

 

MARTIN KADAVÝ – TRENÉR SK SOLNICE

1) Chtěli jsme hrát o postup, to se zadrhlo již na podzim. Na jaře jsme se potýkali s nedostatkem hráčů, ale konec dobrý, všechno dobré. Čtvrté místo není propadák.

2) Asi ano, pro lepší výsledek nám pár kvalitních hráčů chybělo.

3) Každý z hráčů měl lepší a horší výkony.

4) Asi ne.

5) Překvapila mne dlouhodobá výsledková kvalita Velkého Poříčí.

6) Až na pana Janotu asi dobrá, ten si nás opravdu vychutnal, ale jeden blb nezkazí hodnocení ostatním.

7) Až na pana Janotu pískali všichni relativně dobře.

8) Výrazně vyšší než okres, nižší než I.A třída, takže asi odpovídající.

9) Realizační tým včetně mne skončil, to je malá změna. Další změny jdou už mimo mne, takže nevím.

10) Viz předešlá opověď.

 

JOSEF VAŠATA – TRENÉR SOKOL LÍPA N. O.

1) Sezona skončila úžasně. Páté místo je skvělý výsledek. Je to naprosté splnění našeho cíle.

2) Když jsme kompletní, tak jsme tým, který má svojí kvalitu. Páté místo určitě není náhoda. Důkazem je v jarní části s prvními třemi týmy pět bodů.

3) Je těžké někoho vyzdvihnout. Celé mužstvo odvádělo na jaře velmi kvalitní výkony. Ale nejlepší podle mého názoru byli Tomáš Jehlička, Tomáš Sikora, David Mondík a kapitán Milan Brzokoupil, Erik Charvát a Jaroslav Horký.

4) Pozitivně určitě, jak mezi nás zapadli jak fotbalově, tak mimo hřiště Tomáš Jehlička a Jarda Horký, ohromné zlepšení našich mladých hráčů Davida Mondíka a Erika Charváta a výkony Michala Tulky. Před rokem byl v béčku a dnes je pilířem naší obrany.

5) Určitě Česká Skalice. Mladý, perspektivní, fyzicky dobře připravený tým a hlavně práce v rychlosti s míčem. To byly faktory, které dělily Skalici od ostatních týmů.

6) Rozhodčí byli v naprostém pořádku. Tímto bych chtěl chlapům opravdu poděkovat. I oni mohou udělat chybu jako my hráči, ale v našich zápasech se jich stalo velmi málo. Jen tak dál, pánové.

7) No, ten už bohužel skončil. Byl jsem to já. (směje se) Ale vážně, nechci nikoho vyzdvihovat, protože bych nerad na někoho zapomněl. Jak jsem už říkal, opravdu se jim tahle sezona povedla. Všem, co se našich zápasů týče a co jsem mohl osobně vidět.

8) Myslím si, že díky mužstvům Skalice, Poříčí, Třebechovic a Provodova na podzim měla dobrou kvalitu. Příklad podzimní výsledek Provodov – Lípa 7:7, na jaře Lípa – Albrechtice 6:3 a Poříčí – Lípa 3:6. Myslím si, že si diváci v těchto zápasech přišli na své.

9) V realizačním týmu ne, a co se kádru týče, chceme doplnit kádr o dva až tři hráče.

10) 16. července.

 

JIŘÍ KOBLMÜLLER – SEKRETÁŘ SK ALBRECHTICE N. O.

1) Se sedmým místem jsme spokojeni a cíl byl splněn, uchování I.B třídy v Albrechticích.

2) Náš tým se mohl pohybovat ve vyšších patrech soutěže, nebýt dlouhodobě zraněných hráčů.

3) Fotbal je kolektivní hra, a proto každý hráč má svoji váhu. Kdo nás viděl hrát – opory zná.

4) Nic se nezměnilo – I.B třída je lepší okres.

5) Jednoznačně tým České Skalice, který postoupil zcela zaslouženě, hráče si nevybavuji.

6) S rozhodčími jsme neměli žádný problém a myslím, že se jejich úroveň zlepšuje.

7) Nevím.

8) Lepší okresní přebor.

9) Realizační tým zůstane stejný a do týmu chceme zapracovat čtyři nové hráče.

10) Letní přípravu zahájíme 16. července.

 

MAREK MAZURA – TRENÉR TJ VELEŠOV DOUDLEBY N. O.

1) Se sezonou nemůžeme být spokojeni, hlavně s její jarní částí. Náš cíl, předvádět zajímavý fotbal, zhatily zranění a tréninková morálka.

2) Každý je svého štěstí strůjce, máme úzký kádr, sklízíme plody špatné práce s mládeží v určitém časovém úseku. V klubu se usilovně pracuje na zacelení této proluky.

3) Zdravé jádro tam je a Jan Krmaš je respektovaný kapitán.

4) Jsem zklamaný z tréninkové morálky v jarní části sezony. Děkuji borcům z B mužstva za doplnění kádru. Slabé vnímání fotbalu jako sportu ve vztahu k fair-play, s tím měli někteří soupeři velký problém.

5) Tým Provodova měl několik nadstandardních hráčů, z mužstva Lípy Pepa Vašata, z mladých hráčů mě velice překvapil Jirka Ježek hrající na jaře za Častolovice.

6) Rozhodčí jsou kategorie sama pro sebe. Pokud jsou součástí hry, kterou tvoří hráči, tak dobrý. Pokud začnou tvořit rozhodčí, tak je to falešné. Někteří jedinci by se měli zamyslet nad svým chováním.

7) Nejlepší výkon v našich zápasech předvedl Martin Škoda. Z mladých mě překvapil Podhajský.

8) Kvalitu I.B třídy ovlivňuje několik vnějších faktorů – např. pracovní směny, zkouškové období, poutě, sjíždění Orlice, hudební festivaly, tlustá období apod. Je to vyloženě amatérská soutěž, až na pár bláznivých výstřelků, která má své kouzlo ve své nepředvídatelnosti.

9) Rádi bychom přivedli několik hráčů, kteří budou mít zájem trénovat, zlepšovat se a projeví ochotu bojovat za tým. Ale mám obavu, že takových borců je méně než šafránu.

10) Zahájení letní přípravy je připraveno na 16. července, uvidíme, jaký bude zájem.

 

MIROSLAV PŘIKRYL – TRENÉR AFK ČASTOLOVICE

1) S právě skončenou sezonou jsme spokojeni. Po podzimní části jsme byli jednoznačně sestupující, jaro nám vyšlo nadmíru dobře.

2) Ano, na jaře se nám podařil vybudovat sice úzký, ale kvalitní kádr.

3) Nerad bych někoho vyzdvihoval, kluci hráli týmově a to se odráželo ve výkonech a výsledcích mužstva.

4) Překvapilo mě, že jsme se zachránili. (směje se)

5) Ne, že by překvapilo, ale mužstva České Skalice a Velkého Poříčí vyčnívala jak herně, tak výsledkově.

6) S rozhodčími jsme neměli problém.

7) Jména si nevybavím, ale výkony rozhodčích byli až na drobnosti velmi dobré.

8) Myslím, že nižší než tomu bylo v minulosti, ale to se týká všech soutěží.

9) Určitě nějaké změny budou. Pro příští ročník jsme byli nuceni vzhledem k úzkému kádru přihlásit okresní třetí třídu. Aktuálně již nejsou v kádru Tomáš Vik a brankář Lukáš Junek, kteří přestoupili do Rychnova nad Kněžnou. O další hráče je zájem ve vyšších soutěžích.

10) Začneme v půli července.

 

MARTIN ŠNAJDR – TRENÉR FC ČESKÉ MEZIŘÍČÍ

1) Spokojenost musí panovat jen s faktem, že jsme se zachránili. Jinak sezonu považuju za hodně nepovedenou. Cíle jsme měli rozhodně vyšší, stejně jako v loňské sezoně jsme se chtěli pohybovat v horních patrech tabulky. Věřím, že si z této sezony vezmeme ponaučení a vše napravíme v té příští, také hlavně kvůli skvělým fanouškům.

2) Neodpovídá! Potencionál týmu je rozhodně větší než 11. místo. Ale vzhledem k nevyrovnaným výkonům a několika debaklům jsme po právu skončili v dolních patrech tabulky. Ani se nebudu vymlouvat na zranění hráčů základní sestavy, která nás provázela celé jaro.

3) Brankář Frynta a jednoznačně stoperská dvojice Kozák – Slánský. Hlavně Michal Kozák měl po „nepovedeném“ podzimu výbornou formu a Vašek Slánský si svůj standard udržuje pořád. Také do svého zranění byli oporami zkušený Jan Tomášek a mladý Zdeněk Roubal. Ostatní střídali lepší a horší zápasy. K lepšímu průměru patřil Jakub Rezek. Ještě více čekám od Ondry Ježka, Kuby Tomáška a Lukáše Bašeho, kteří hledali formu. Pomalu by měli převzít otěže a být tahouny tým.

4) Negativně naše výkony a neúčast některých hráčů na trénincích a zimní přípravě, což mělo za následek bídnou fyzičku, což se projevovalo v zápasech. Pozitivně, že český fotbal je pořád bezednou zásobárnou dalších dílů bizarního seriálu v podání „věrných“.

5) Marek Panenka a Standa Hanel ze Skalice. Hodně vyrostl David Mondík z Lípy.

6) Rozhodčí pískat umí, pokud si nechtějí honit své ego. My měli problém akorát s rozhodčími – lháři, které jsme vetovali. Ostatní naše zápasy odpískali bez větších problémů.

7) „Doživotně odsouzený“ Marek Pilný! Po jednom zápase v okrese hned píská kraj. Myslím si, že po podzimu bude pískat republikové soutěže. Neskutečná komedie. Takhle „Korejci“ zdůvěryhodňují fotbal v očích fanoušků. Teď vážně, pro mě je nejlepším rozhodčím Petr Průcha.

8) Myslím si, že klesající. Některé zápasy byly opravdu k nekoukání.

9) Ne, neplánujeme. Vše beze změn.

10) Začínáme 10. července.

TOMÁŠ PŘIBYL – PŘEDSEDA FO SPARTAK OPOČNO

1) Spokojeni nejsme vůbec, ale pozitivum je, že jsme se zachránili.

2) Asi to o něčem svědčí, ale nemyslím si, že máme horší hráče než mužstva okolo poloviny tabulky.

3) Asi bych jednotlivce nejmenoval, je to týmový sport.

4) Překvapil mě negativně přístup hráčů k tréninku a k fotbalu jako takovému. Bohužel, doba je zlá a možností jak to změnit, je málo. Ať si každý sáhne sám do svědomí, co pro to udělal a co mohl udělat.

5) Napadá mě jedno jméno, a to je Valeš ze Skalice. Myslím, že bude góly střílet ještě dlouho…

6) Rozhodčí to mají v těchto soutěžích těžké a my jim to nijak neulehčujeme – bohužel. Myslím, že stejně jako hráč v I.B třídě udělá několik chyb v zápase, tak i rozhodčí je jen člověk a udělá to samé. Jen jich není na hřišti jedenáct a nikdo už to za ně nezachrání, proto je to víc vidět…

7) V Českém Meziříčí nás pískal pan Průcha a musím říct, že ten má cit pro fotbal a umí s hráči na hřišti komunikovat. Někteří rozhodčí by si z něho měli vzít příklad.

8) Kvalitu I.B třídy vytváří hráčské obsazení této soutěže a bohužel se mi letos nezdálo, že by se kvalita zvedala. Spíše si myslím, že každý tým bojuje s nedostatkem hráčů a to má dopad na kvalitu soutěže.

9) I když to bude velmi těžké, tak po zkušenosti z letošní sezony budeme muset kádr rozšířit a zkvalitnit. Nějací hráči byli osloveni a uvidíme, koho se povede přivést.

10) Přípravu začneme někdy v půlce července.

 

JAN SOUČEK – PŘEDSEDA FO BANÍK VAMBERK

1) Jsme strašně nespokojené, protože jsme sestoupili!

2) V silách tohoto mužstva byla záchrana.

3) Nemohu říci, že by mužstvo mělo nějakou výraznou oporu.

4) Ano, náš sestup!

5) Ani ne.

6) Úroveň je pořád stejná, takže nepřekvapili.

7) Ani nevím, možná pan Fryš.

8) Myslím si, že dobrou.

9) V kádru již něco proběhlo, ostatní je v jednání a trenér se už obměnil.

10) Začátek je určen na 10. července.

Pořadí Tým Zápasy V P VP PP Skóre Body
1 SK Česká Skalice 24 20 2 1 1 121:33 63
2 TJ Velké Poříčí 24 18 3 2 1 92:36 59
3 SK Třebechovice 24 18 4 1 1 60:24 57
4 SK Solnice 24 10 8 5 1 46:45 41
5 TJ Sokol Lípa n. O. 24 9 11 3 1 53:56 34
6 TJ Sokol Malšovice 24 8 12 3 1 49:56 31
7 SK Albrechtice n. O. 24 8 13 3 0 63:70 30
8 TJ Velešov Doudleby n. O. 24 7 11 2 4 38:46 29
9 TJ Slavoj Předměřice n. L. 24 8 12 1 3 38:68 29
10 AFK Častolovice 24 5 10 2 7 47:71 26
11 FC České Meziříčí 24 7 14 1 2 43:77 25
12 TJ Spartak Opočno 24 6 14 2 2 32:74 24
13 TJ Baník Vamberk 24 6 16 0 2 42:68 20
Čtenářská diskuze