I.B třída: Lípa si nakonec došla pro výhru

Okresní derby v Českém Meziříčí, kde domácí fotbalisté přivítali Lípu n. O., přineslo dramatickou podívanou pro fanoušky, ale také infarktové stavy pro oba trenéry.                                     

ČESKÉ MEZIŘÍČÍ – Sedm gólů, obraty ve skóre a tři body pro hosty. Takové bylo derby, v němž byli po závěrečném hvizdu spokojenější fotbalisté a fanoušci Lípy.

 

DSCN9298

FC České Meziříčí – Sokol Lípa n. O. 3:4 (2:2)

Branky: 30. J. Fiala, 32. O. Ježek, 79. L. Hlavsa – 24. L. Provazník, 42., 82. J. Vašata, 50. M. Kozel.

Rozhodčí: Martin Šťastný | ŽK: 84. P. Tomášek, 84. Z. Roubal – 7. J. Vašata, 76. M. Brzokoupil | diváků: 133.

FC České Meziříčí: D. Frynta – V. Slánský (80. P. Tomášek), J. Tomášek, Z. Roubal, O. Ježek, L. Hlavsa, J. Rezek (70. P. Havel), M. Trnovský (60. D. Fiala), J. Fiala, D. Baše, T. Havel.

Sokol Lípa n. O.: V. Hlach – E. Charvát, T. Jedlička, L. Provazník, T. Sikora, J. Vašata, M. Kozel, M. Brzokoupil, Z. Rektor (75. M. Škop), J. Palán, D. Mondík.

Úvod zápasu patřil jednoznačně hostům z Lípy a domácí tvořili pouhý sparing. Českému Meziříčí vázla kombinace a díry v jeho defenzívě Lípa nedokázala gólově potrestat. Šance Vašaty a Provazníka volaly po gólu, ale ujal se až rychlý brejk, na jehož konci se nemýlil Provazník – 0:1. Domácí gól probudil a z minima vytěžili maximum. První střelu domácích na branku vyslal v 29. minutě J. Fiala, Hlach míč vyrazil na roh. K jeho zahrání se postavil Rezek, který našel hlavu J. Fialy a bylo to 1:1. Domácím narostla křídla, a když o dvě minuty později profrčel po pravé straně J. Fiala, jenž ve vápně našel Ježka, mohli domácí fandové slavit dokonalý obrat – 2:1. Třetí hřebík do rozhozené obrany však Meziříčí nepřidalo a na konci poločasu po zmatku ve vlastním vápně za to bylo potrestáno, když se z otočky trefil Vašata – 2:2. Domácí mohli jít do vedení v samém závěru, ale Roubal trefil tyč a následnou dorážku poslal J. Fiala vedle.

Druhý poločas přinesl spoustu šancí a také výstavní gól Kozla, který vymetl šibenici Fryntovy branky – 2:3. Meziříčí ještě jednou srovnalo po důrazné hře ve vápně a dorážce Hlavsy. Lípa má však Vašatu, nadstandardního hráče pro I.B třídu, který svým druhým gólem, když lehkou střelou překvapil Fryntu, jemuž míč propadl pod tělem, vystřelil plný bodový zisk. Závěrečný tlak domácích vyrovnání nepřinesl, proto se hosté mohli radovat z třetí jarní výhry.

DSCN9301

Zdeněk Roubal (vedoucí mužstva FC České Meziříčí): „Neskutečně jsme zaspali pětadvacet minut prvního poločasu. Když jsme se zvedli a výsledek otočili, tak si necháme dát hloupý gól. Druhý poločas byl s mnoha šancemi na obou stranách a nakonec Lípa vstřelila šťastný a vítězný gól. Nenavázali jsme na utkání s Malšovicemi, ale jsou před námi další zápasy a pořád věříme v záchranu.“

DSCN9302

Miroslav Trnovský (FC České Meziříčí): „Jsme rozhodně zklamaní, protože jsme dnes na výhru měli. Ale když se skoro první polovinu poločasu nedostaneme do zápasu, je to těžké. Dvakrát jsme se do utkání vrátili, přesto to na body nestačilo. Hloupé chyby nás stály celé utkání.“

DSCN9299

Josef Vašata (trenér Sokol Lípa n. O.): „Těžké utkání, začali jsme dobře, a kdybychom vedli po dvaceti minutách 3:0, nikdo by se nemohl divit. Neproměnili jsme spoustu šancí. Domácí pak skóre otočili, nám se však v závěru poločasu podařilo se štěstím vyrovnat. Druhá půle byla vyrovnaná a až do konce jsme se báli o výsledek. Myslím si, že jsme o ten gól byli lepší, i když Meziříčí bylo hodně houževnatý soupeř. Máme devět bodů ze tří zápasů, jsme spokojeni, ale víme, že jsme hráli s týmy z konce tabulky. Ale každý bod se počítá. Teď už můžeme hrát v klidu, rozhodně však vypouštět nic nechceme.“

DSCN9300

David Mondík (Sokol Lípa n. O.): „Dnes to byl divný zápas. Měli jsme vést tři nebo čtyři nula, ale nakonec jsme se klepali o výsledek až do konce. Vůbec to nechápu, bylo to selhání v koncovce, naštěstí jsme nakonec dali vítězný gól my.“

Čtenářská diskuze