I.B třída: Javornice zkazila Opočnu premiéru

DSCN9306Krajská I.B třída nabídla v neděli další okresní derby. Do Opočna k utkání s druhým týmem tabulky dorazil nováček a překvapení celé soutěže Sokol Javornice.

OPOČNO – Fotbalisté Opočna se fanouškům poprvé na jaře představili na domácím pažitu, navíc si spolu s Javornicí vyzkoušeli nově postavené kabiny. Fanoušci zasedli na nové sedačky a čekali, jak se domácím borcům povede domácí jarní premiéra.

DSCN9304TJ Spartak Opočno – TJ Sokol Javornice 1:4 (0:1)

Branky: 89. A. Smola – 41. A. Krejčí, 52. Jakub Kráčmer, 54. A. Krejčí, 69. A. Krejčí.

Rozhodčí: Ondřej Bačo | ŽK: 57. P. Hrabar (Opočno) | diváků: 250.

Spartak Opočno: J. Matějů – J. Lukášek, Čtvrtečka, J. Židík, O. Přibyl (76. V. Serbousek) – Smola, Hrabar, T. Přibyl (78. Nguyen Khac Tiep), J. Franc (46. Effenberk) – Filip, Malashevskyi.

TJ Sokol Javornice: L. Kasper – Šrefl, P. Kasper, Resl, T. Krunčík – Hovorka (76. Plíhal), Jakub Kráčmer, Nosek, Bárta (77. Plašil) – Krejčí (78. Chlachula), Kovaříček (82. Harbich).

DSCN9311Hodně nepřesností bez výraznější šance nabídl úvod utkání. Z něho vybočil pouze nepřesný pokus javornického Krejčího, který se zastřeloval a svoji první střelu poslal do ochranné sítě. Na druhé straně míč z levačky Tomáše Přibyla zkrotil L. Kasper. První velké vzrušení přinesla 12. minuta, kdy po autovém vhazování z otočky vystřelil Smola, ale na brankové čáře L. Kaspera zastoupil jeden z obránců. Skóre se neměnilo ani po šanci Hrabara, jenž ve skluzu přestřelil branku. Poté se hrálo pouze mezi vápny a aktivita se střídala mezi oběma týmy. Nebezpečnější však byli hosté a dva z jejich závarů před opočenskou brankou volaly po gólu. Třetí závar přinesl ruku Lukáška na brankové čáře, rozhodčí Bačo neváhal a ukázal na bílý puntík – penalta. Nosek však ani nadvakrát brankáře Matějů nepřekonal! Javornice se nakonec gólu dočkala těsně před pauzou, kdy Krejčího přizemní střela k tyči propadla skrz rukavice Matějů – 0:1. Na skóre už nic nezměnila střela Filipa v samém závěru.

DSCN9309Raketový start Javornice do druhého poločasu rozhodl o osudu utkání. Z něho se domácí fotbalisté neprobrali do konce zápasu. Nejprve Krejčí předložil míč před prázdnou branku Jakubovi  Kráčmerovi, aby sám následně z rychlého brejku obstřelil Židíka a střelou na zadní tyč poslal Javornici do třígólového trháku. Když domácí udělali chybu v rozehrávce a Krejčí obral o míč Matějů a svým třetím gólem završil hattrick, bylo zaděláno na debakl – 0:4.

Opočno si ve druhé půli vytvořilo pouze dvě gólovky. Druhou po ulici Filipa využil na konci utkání Smola, když prostřelil L. Kaspera – 1:4. Pouze tak však zmírnil hodně nepovedené utkání z pohledu Opočna, které si premiéru v novém prostředí představovalo asi jinak. Výhra Javornice byla naprosto zasloužená!

DSCN9321

Jiří Židík (trenér TJ Spartak Opočno): „Nevím, co k tomu říct. Nejsme schopni si nahrát a pokaždé soupeři míc namažeme do běhu. Brejky jsme nezachytávali a Javornice nás zato trestala. Řešíme všechno složitě, místo jednoduchých nahrávek zkoušíme nesmysly přes čtyři hráče. Teď jsme tři zápasy za sebou poztráceli body, protože hrajeme bez útoku. Nemáme útočníka, v útoku nám hraje brankář, a momentálně ani morálku! Javornice má gólové hráče a to rozhodlo. Samozřejmě slavnostní otevření kabin kalí taková porážka a mrzí nás to i kvůli fanouškům.“

DSCN9322

Adam Smola (TJ Spartak Opočno): „Dvojnásobné zklamání. Nevím, jestli jsme byli svázaní tlakem, že se otevíraly nové kabiny a přišlo hodně lidí, ale zápas jsme vůbec nezvládli. Nedokázali jsme si nahrát, vázla kombinace a Javornice vyhrála zaslouženě. Ani moc šancí jsme si nevytvořili, protože jsme ztráceli hrozně moc jednoduchých míčů. Snad se vzpamatujeme v dalším utkání!“

DSCN9323

Tomáš Krunčík (trenér TJ Sokol Javornice): „Připravovali jsme se na zápas s druhým týmem tabulky více takticky, protože jsme v minulém kole vybouchli. Narušovali jsme Opočnu rozehrávku, což mu dělalo problémy. Podařilo se nám dát z takové střely-nestřely gól, což nám pomohlo do druhé půle. Zápas jsme odehráli zodpovědně a dobře, i když jsme měli problémy se sestavou. Asi jsme dnešním výkonem a výsledkem překvapili hodně lidí z fotbalové branže. V minulém zápase nám skončila vítězná série domácích zápasů, ale Solnice nás jasně přehrála. Ve středu hrajeme historické pohárové utkání proti Broumovu, tak snad načneme další sérii. Tímto zvu všechny na tento zápas.“

DSCN9324

Martin Šrefl (TJ Sokol Javornice): „V úvodu jara jsme měli problémy s proměňováním šancí, což vyvrcholilo domácím debaklem se Solnicí. Dnes jsme předvedli týmový výkon, něco nám tam napadalo a napravili jsme vysokou prohru se Solnicí. Do druhého poločasu jsme šli v klidu, vedli jsme. Věděli jsme, že domácí budou nervózní. Oni potřebovali vyhrát, protože byli favorité. Hráli jsme na brejky a to se nám povedlo a máme tři body.“ (usmívá se)