Hrálo se a zpívalo pro patro dobřanské školy

DOBŘANY – Městský klub v Novém Městě nad Metují pořádal v Dobrušce benefiční koncert na podporu stavby ZŠ Trivium plus v Dobřanech.

IMGP1218

Foto: Pavel Štěpán

 

Podle ředitele školy Jana Grulicha se vybralo 40 tisíc korun.

Koncert Zpíváme a hrajeme do druhého patra se uskutečnil v dobrušském kině 15. května a účinkoval Pěvecký sbor Kácov, Lazy Brass a žáci ZŠ Trivium Plus.

Smyslem koncertu bylo podpořit projekt rozšíření základní školy Trivium Plus v Dobřanech o druhé patro, kde vzniknou nové učebny a další prostory. Z celkové částky 34 milionů korun na realizaci tohoto náročného projektu chybí asi 3,5 milionu korun a benefiční koncert je jedním z prostředků, jak část z těchto financí zdárně zajistit.

Na projekt přispívají rodiče žáků, firmy a obce z okolí i Královéhradecký kraj. Známý je i příběh klavíru Republika, vyrobeného královéhradeckou firmou Petrof u příležitosti sta let vzniku Československa. Náklady na výrobu uhradila firma WLC Park a v listopadu se nástroj vydražil na charitativním galavečeru v pražském Rudolfinu, na sbírkové konto projektu šla úctyhodná částka 1 milion korun.

Čtenářská diskuze