Hradec v Lize mistrů vyzve Graz, Cardiff a mistrovskou Frölundu

chl-rozlosovani-skupina

HRADEC KRÁLOVÉ - Potřetí v řadě se hokejisté Mountfieldu zapojí do Ligy mistrů, ve středu poznali jména soupeřů pro základní skupinu soutěže. Těšit se mohou na švédskou Frölundu, která bude obhajovat evropský titul, dále rakouský Graz a velšský Cardiff!

Losování proběhlo v Bratislavě během prvního volného dne mistrovství světa. Hradec Králové byl z třetího výkonnostního koše zařazen do skupiny H a los mu přisoudil tři soupeře z naprosto rozdílných hokejových krajin.

Hlavním favoritem skupiny bude bezesporu švédská Frölunda Göteborg, která je jasně nejúspěšnějším týmem novodobé historie Ligy mistrů. Opanovala totiž tři z jejích pěti ročníků! Po titulech v letech 2016 a 2017 se na trůn vrátila letos v únoru, kdy po semifinálovém skalpu Plzně porazila ve finále německý Mnichov 3:1. Tým kolem kapitána Joela Lundqvista následně získal i titul v domácí soutěži.

Z druhého koše byl k hradeckému týmu nalosován jiný Hradec – ten Štýrský. Rakouští Graz 99ers se Champions Hockey League zúčastní vůbec poprvé, v uplynulé sezoně došli do semifinále Erste Bank Eishockey League, kde podlehli pozdějším mistrům z Klagenfurtu jednoznačným výsledkem 0:4 na zápasy.

Nejdelší výjezd pak hokejisty Mounfieldu čeká do Velké Británie, kam se vydají opět po dvou letech. Tentokrát to bude na stadion velšských Cardiff Devils, kteří jsou úřadujícími dvojnásobnými šampiony domácí Elite Ice Hockey League. Do Ligy mistrů se stejně jako Východočeši zapojí už potřetí za sebou, doposud také nepostoupili ze základní skupiny do vyřazovacích bojů. Jejich tým tvoří z velké části Kanaďané.

Přesný rozpis zápasů bude zveřejněn v následujících dnech. Jisté ovšem je, že letošní ročník evropské klubové soutěže startuje 29. srpna a poslední kolo základních skupin se odehraje 16. října. Liga mistrů má celkem 32 účastníků ze třinácti zemí, rozdělených do osmi skupin. Postup do osmifinále si zajistí první dva celky z každé skupiny.

Zdroj a foto: mhk

Čtenářská diskuze