Hradec rozhodl o výhře ve druhém poločase

HRADEC KRÁLOVÉ – V prvním zápase jarní části FNL proti Sokolovu byl Hradec Králové lepším a aktivnějším týmem, nicméně branky padaly až ve druhém dějství. Nejprve se v pádu prosadil Adam Vlkanova. V 79. minutě se pak z úspěšné dorážky radoval i Marek Plašil a stanovil tak konečný stav na 2:0.

_60a7545FC Hradec Králové – FK Baník Sokolov 2:0 (0:0)

Branky: 67. Vlkanova, 79. Plašil.

Rozhodčí: Zbyněk Proske – Jan Petřík, Martin Leška | ŽK: 88. Ottmar – 35. Machek, 44. Glaser, 60. O. Ševčík | ČK: 88. Machek. | diváků: 1189.

FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Kvída, M. Plašil, Urma – Jukl – Vlkanova, Ďurděvič (56. Zorvan), Kateřiňák, Leibl (76. Šípek) – W. Da Silva (89. Firbacher).

FK Baník Sokolov: Belaň – Stropek, Machek, Vávra (68. Kosak), Glaser – Štípek (83. Dan. Novák), Mejdr, Martin Holek, Jakub Dvořák II. – O. Ševčík, Hlavatý (83. Liener).

Do utkání vstoupili mnohem aktivněji fotbalisté Hradce Králové, drželi míč na svých kopačkách a snažili se o vstřelení úvodní branky. Kdyby se hrálo na rohové kopy, tak by domácí fanoušci křepčili nadšením. V 15. minutě zahrával Hradec již sedmý rohový kop! Ke střeleckému zakončení se propracoval například Adam Vlkanova, ale míč šel těsně vedle. V dobré příležitosti se ocitl i Marek Plašil, ale k úspěchu mu kousek chyběl. Obrana Sokolova fungovala spolehlivě a s vypětím všech sil bránila velké vápno před drtivým náporem.

Ve 27. minutě si Votroci vytvořili další velký závar, ale Adam Vlkanova nedokázal propasírovat míč mezi tyče. O chvilku později se do pokutového území dostal Ďurděvič, ale v poslední možné chvíli mu míč z kopačky ukradl jeden z hostujících obránců. Hosté se připomněli ve 37. minutě, kdy musel po rohovém kopu zasáhnout Radim Ottmar. Střela Fahrudina Ďurděviče z konce první půle mířila bohužel nad. V samotném nastavení pak mohl zakončit hostující kapitán Glaser, ale jeho pokusu z vápna scházela razance.

V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky se mohli ujmout vedení hosté ze Sokolova, když po rohovém kopu hlavičkoval Stropka, těsně mimo. V 60. minutě byli svěřenci kouče Zdenka Frťaly velmi blízko vytoužené brance. Da Silva našel skvělým pasem zcela volného Vlkanovu, který ještě v pádu stačil přelobovat Belaně, kulatý nesmysl orazítkoval břevno sokolovské svatyně.

Sokolovský Baník zahrozil o pár minut později. Po přesném centru se do zakončení dostal Ševčík, ale gólman Ottmar byl připraven a jistě zasáhl. V 67. minutě se příznivci Votroků konečně dočkali. Aktivní Vlkanova dostal přesný centr od Kopečného, následně při kličce uklouzl, avšak ještě stačil rychle vystřelit druhou nohou – 1:0.

O osudu nedělního utkání bylo definitivně rozhodnuto v 79. minutě. Standardní situaci z pravé strany zahrál Adam Vlkanova na hlavu Marka Plašila, který nadvakrát dokázal dostat balon do sítě za záda bezmocného Belaně – 2:0. Baník dohrával zápas o deseti lidech, když se po druhé žluté poroučel předčasně do sprch Machek. Hradečtí fotbalisté tak v těžkém utkání vybojovali velmi cenné tři body.

Zdroj a foto: FCHK.

Ostatní výsledky

Žižkov – Prostějov 4:1, Chrudim – Brno 1:2, Třinec – Ústí n. L. 1:2, Varnsdorf – Pardubice 0:0, Vlašim – České Budějovice 0:1, Jihlava – Znojmo 2:1, Vítkovice – Mas Táborsko 1:0.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA