Hradec Králové – nejen v MHD už nebudou roušky povinné

HRADEC KRÁLOVÉ - K dalšímu uvolňování vládních opatření dochází v Česku od 1. července. Nejviditelnější změ- nou je konec povinného nošení roušek v uzavřených prostorách s výjimkou míst, která se na cházejí v epicentru nákazy. Návštěva hradeckého magistrátu nebo jízda městskou MHD se tak už nebude muset konat v rouškách. Návštěvníkům úřadů, vozů veřejné dopravy a dalších míst, kde dochází k vyšší koncentraci osob, je doporučeno dbát hygienických doporučení.

„Nošení roušky uvnitř budovy magistrátu necháváme od začátku července na každém návš- těvníkovi. Nadále bude možné využívat dezinfekční prostředky umístěné v každém patře,“ řekla tajemnice Magistrátu města Hradce Králové Markéta Bartušová.

Dopravní podnik města Hradce Králové obnovuje samoobslužný systém ovládání dveří vozi- del MHD, kdy si cestující stisknutím ovládacího tlačítka volí otevření příslušných dveří.  Nao- pak provoz zůstává téměř neměnný. „Vzhledem k tomu, že nám začínají letní prázdniny, zůs- táváme v prázdninovém režimu. V provozu nebudou od července také školní linky číslo 5Š, 10Š, 12Š, 16Š, 23Š a 25 Š. Běžný provoz by měl nastat od září v souladu s aktuální situací okolo koronavirové pandemie,“ dodal ředitel dopravního podniku města Zdeněk Abraham.

Od 1. července bude obnoven provoz nočních linek č. 51, 52, 53 a 54. V plném provozu začne fungovat také terminál hromadné dopravy. Opět budou v provozu služby, které byly kvůli pandemii omezeny.

Čtenářská diskuze