Holky taky hrajou fotbal! Ukázaly to ve Vamberku!

20200611 - 0038

 

VAMBERK - V městském fotbalovém areálu V Lukách proběhl ve čtvrtek 11. června fotbalový trénink pro dívky různého věku. Ze všech koutů našeho okresu dorazilo na první společný trénink dvacet čtyři děvčat ve věku 6 až 15let.

Na vzorně připravené hrací ploše se trénovalo ve dvou skupinách pod vedením zkušených trenérů Evy Hruškové a Jakuba Novického z FC Hradec Králové, Tomáše Hájka a Marcela Olšavského z domácího TJ Baník Vamberk a Grassroots trenéra OFS Rychnov Kamila Kaplana. Výkony dívek bedlivě sledoval také Jiří Hruška z FC Hradec Králové, domácí předseda Jan Souček a zástupci výkonného výboru a komise mládeže OFS. Záštitu nad pilotní akcí převzal senátor Miroslav Antl.

 

20200611 - 0230

 

Dívky zvládly plnohodnotnou tréninkovou jednotku, jedno cvičení střídalo druhé a nechyběl ani závěrečný fotbálek, kde děvčata předvedla, že i holky umí hrát fotbal!

„Naším cílem bylo připravit trénink, ze kterého by holky odcházely s úsměvem, a to se myslím povedlo,“ hodnotil akci šéftrenér FCHK Jakub Novický. Dárečky z úseku žen FAČR s logem a motivem #holky taky hrajou fotbal! pro všechny účastnice pak byly zaslouženou odměnou a tečkou za vydařenou akcí.

 

20200611 - 0063

 

„Chtěli jsme ukázat, že i dívky mohou hrát fotbal, hrají ho rády a my jim dokážeme vytvořit stejné podmínky jako klukům,“ vysvětluje smysl akce hlavní pořadatel Ondřej Frejvald z TJ Baník Vamberk a dodává. „Děkuji všem zúčastněným dívkám, rodičům, trenérům a v neposlední řadě kolegům pořadatelům. Již nyní plánujeme další společný trénink a věříme, že účast bude ještě větší.“

Ondřej Frejvald – TJ Baník Vamberk

20200611 - 0240

Čtenářská diskuze
Tags: ,