Hokejová elita U19 se chystá do Hradce! Pod Bílou věží se bude konat turnaj pěti zemí

turnajU19_unor_rozpisHRADEC KRÁLOVÉ - Po prosincových mezinárodních soubojích mladšího dorostu připravují na východě Čech další poutavou přehlídku mládežnických výběrů. ČPP Aréna totiž bude ve dnech 14. – 18. 2. hostit turnaj pěti zemí do devatenácti let. V době olympijské přestávky se jej účastní kromě české reprezentace i Švýcarsko, Německo a tradiční severské hokejové bašty z Finska a Švédska.

Atraktivní bitvy vycházejících hvězd navážou na dřívější soustředění českých nadějí, která se rovněž odehrávala na ledě místní haly. Klub nyní dostal důvěru i v otázce nadnárodně sledované akce, jak ostatně popisuje Tomáš Martinec. „Snažíme se, aby se v Hradci Králové připravovaly mládežnické reprezentace, vždyť některé kempy tuzemských výběrů jsme přivítali již v minulosti. Svazoví trenéři byli s naší prací spokojeni, proto jsme rovněž dostali možnost pořádat turnaj pěti zemí druhé nejstarší mládežnické kategorie,“ vypráví šéftrenér dospívajících Lvů.

Významná událost je však pro Východočechy nejen radostí, ale zároveň i nemalým závazkem stejně jako lehkou komplikací. „Je čest, že k nám dorazí kvalitní reprezentační výběry nejlepších evropských týmů, i když si uvědomujeme, že je to zde trošku složitější se zázemím. Naši mládežníci budou mít pár dní ztížené podmínky, musí uvolnit kabiny a na led se tolik nedostanou,“ popisuje.

„Na druhou stranu je pro klub prestiž, že může podobnou akci uspořádat. Vynaložili jsme velké úsilí, abychom ji v Hradci mohli hostit, a jsme si vědomi, že ještě více práce nás čeká během samotného turnaje,“ přemítá bývalý extraligový útočník.

I přesto je však zřejmé, že se bude jednat o výjimečný sportovní svátek. Martinec proto nabádá fanoušky, aby si přišli oddychnout od extraligových bojů a bavili se pohledem na špičkové mládežnické celky starého kontinentu. „Věřím, že vše proběhne hladce a turnaj si užijí hráči, fanoušci, rodiče i funkcionáři. Na jednotlivé zápasy bych chtěl pozvat všechny příznivce, čekají nás dva duely během každého z pěti hracích dní. Kvalitního hokeje tedy na našem stadionu bude i během reprezentační přestávky dostatek,“ dodává závěrem.

Turnaj zahájí severské derby, Češi vyzvou Švýcary

Veškeré zahraniční výpravy přicestují do města už den či dva před zahájením, aby stihly i sérii tréninků či nezbytnou aklimatizaci. Turnaj na svatého Valentýna otevře severské derby Finů se Švédy, český tým se představí hned v dalším střetnutí proti reprezentaci helvétského kříže. Svěřenci trenérů Václava Varadi, Miloše Říhy i hradeckého Aleše Krátošky o čtyři dny později veškerý program také uzavřou, když na závěr změří síly s Němci.

V ročníku 2017/18 se bude jednat už o pátou akci kategorie do devatenácti let. Ještě před ní už Češi stihli červencový přípravný kemp i navazující turnaj na Slovensku, v listopadu sehráli tři přípravná utkání s Finskem a účastnili se i prosincové World Junior A Challenge. V ní postupně porazili 5:1 Truro Bearcats z kanadské MJHL, 5:2 západní Kanadu, 4:2 USA, poté podlehli již zmíněnému kanadskému výběru 1:5 a v utkání o třetí příčku zdolali 4:2 silné Rusy. Na ostře sledované události se objevil i obránce juniorky Mountfieldu HK Michael Gaspar, jenž si v posledním duelu připsal i jednu branku.

Program turnaje

středa 14. 2. – 14:30 Finsko – Švédsko, 18:00 Česko – Švýcarsko.

čtvrtek 15. 2. – 14:30 Švédsko – Německo, 18:00 Česko – Finsko.

pátek 16. 2. – 14:30 Švýcarsko – Švédsko, 18:00 Německo – Finsko.

sobota 17. 2. – 13:30 Německo – Švýcarsko, 17:00 Česko – Švédsko.

neděle 18. 2. – 12:30 Finsko – Švýcarsko, 16:00 Česko – Německo.

Čtenářská diskuze