Hlavní budova rychnovské průmyslovky má nový kabát

RYCHNOV N. K. – Zateplení se dočkal další objekt Vyšší odborné školy a Střední odborné školy v Rychnově nad Kněžnou.

Stavební úpravy hlavní budovy zahrnovaly vedle zateplení pláště také instalaci vzduchotechniky. Celkové náklady se blíží částce 15 milionů korun.

„Operační program Životní prostředí podpořil tuto investici částkou 5,8 milionu korun. Stavební úpravy a využití obnovitelných zdrojů při vytápění nám výrazně sníží energetickou náročnost budovy,“ řekl radní Václav Řehoř, který je odpovědný za oblast investic a majetku.

Zateplení a rekuperace

Od loňského října do letošního jara došlo k zateplení obvodového pláště, zateplení suterénních stěn a střechy a výměně oken. Součástí projektu byla také instalace centrální rekuperační jednotky v kotelně hlavní budovy.

„Postupně se nám daří nejen zlepšovat ekonomickou stránku provozu školních budov, ale především zkvalitňovat vnější i vnitřní prostředí pro poskytování středního vzdělání po celém kraji. Zateplení rychnovské průmyslovky je jedním z 11 již realizovaných projektů na energeticko-úsporná opatření v celkové hodnotě 212 milionů korun. Téměř 400 milionů pak míří do dalších 25 škol, jejichž stavební úpravy jsou nyní v realizaci nebo přípravě,“ doplnila náměstkyně hejtmana Martina Berdychová, která je odpovědná za oblast školství.

Vyšší odborná škola a Střední odborná škola v Rychnově nad Kněžnou poskytuje vzdělání ve studijních oborech strojírenství, autotronik, provozní technika, vzdělání v učebních oborech: mechanik, autolakýrník, autoelektrikář, karosář, truhlář, kominík a kuchař, a vyšší odborné vzdělání v oborech automobilová diagnostika a servis a firemní ekonomika.

Čtenářská diskuze