Historické vítězství doberských chlapců!

Poslední letošní Krajské přebory družstev se odehrály v Broumově. Klub SK Dobré reprezentovala tři družstva. Dvě dvojice dívek a jedno tříčlenné chlapců.

Na nejvyšším stupni žáci SK Dobré - zleva Jakub Michl, Patrik Rašek a Vojtěch Viesner.

Na nejvyšším stupni žáci SK Dobré – zleva Jakub Michl, Patrik Rašek a Vojtěch Viesner.

BROUMOV – V obou kategoriích chtěla družstva útočit na metu nejvyšší. Systém turnaje mezi chlapci tvořily dvě tříčlenné skupiny, z kterých dvě nejúspěšnější družstva postoupila do finálové. V ní se střetla každý s každým, když se vzájemné zápasy ze základních skupin započítávaly. V dívkách byla jedna skupina pětičlenná.

Dívky

A – Pavla Bačinová, Lucie Bačinová

B – Denisa Macurová, Diana Grimmerová

V dívkách mělo Dobré dvě družstva a chtělo se porvat o medaile. Na tomto turnaji startovaly, kromě Pavly Bačinové, věkem ještě nejmladší žákyně, které nemají zkušenosti z velkých turnajů. Svým vystupováním a kvalitní hrou však věkové rozdíly smazaly. Předváděly útočný stolní tenis a za to zaslouží pochvalu. Na „titul“ to letos ještě nestačilo, ale při tréninkovém úsilí to příští rok určitě klapne a své konkurentky doberské naděje převálcují. A družstvo získalo bronzové medaile a B družstvo skončilo na čtvrtém místě.

Chlapci

A -Patrik Rašek, Vojtěch Viesner, Jakub Michl

V chlapcích byl pro Dobré los nemilosrdný. Do základní skupiny dostalo Tatran Hostinné A a Sokol Hradec Králové B. Již od prvního míčku museli kluci hrát naplno bez možnosti zaváhání. V prvním utkání proti Sokolu HK B byli lepší a po zásluze vyhráli 4:1. V druhém duelu proti áčku Hostinného ukázali bojovné srdce. Chtěli uspět a to je vedlo k dalšímu úspěchu. Zvítězili opět 4:1 a probojovali se do finálové skupiny.

„V ní jsme měli za soupeře Tatran Hostinné B a Sokol HK A. Pokud jsme chtěli titul, museli jsme uspět v obou bojích. S béčkem Hostinného jsme bez potíží vyhráli a poté nás čekal zápas dne o vše.

Sokol HK A a SK Dobré, vrchol Krajských přeborů. Boj o každý míček, chuť být nejlepší. Naše jednička Patrik Rašek zvládnul obě dvouhry na výbornou, sekundoval mu Vojtěch Viesner, a když se bodem přidal výhrou nad Lebedou i Jakub Michl, bylo dobojováno. Výhra 4:1 a my po zásluze získáváme titul Krajského přeborníka!

Kluci po celé trvání turnaje předváděli vynikající stolní tenis a za titulem šli od prvního míčku. Bojovali, což se jim vyplatilo. Upřímná radost všech zúčastněných byla odměnou za sportovní výkony doberských stolních tenistů.

Je to historický zápis pro oddíl, téměř každý rok z posledních deseti vyhrávají krajské tituly děvčata, toto je ale poprvé, co pro oddíl vybojovali titul v družstvech také chlapci. Že by nová doba?“ Pokládá na závěr řečnickou otázku trenér Jan Šplíchal, který neskrýval radost nad historickém vítězství svých svěřenců.

Čtenářská diskuze