Hazard – za tři hodiny téměř třicet telefonujících řidičů

HRADECKO – Během pouhých tří hodin odhalili ve středu 10. října v krajské metropoli královéhradečtí dopravní policisté sedmadvacet řidičů, kteří za jízdy drželi mobilní telefon či například vysílačku. V deseti případech se přitom jednalo o řidiče nákladních vozidel.

Záběr z monokulárního dalekohledu  ViewImage

Řidič s mobilem v ruce.
Foto: Policie ČR

„K odhalení tohoto přestupku použili dopravní policisté i v tomto případě monokulární dalekohled, který dokázal protiprávní chování řidiče odhalit a zadokumentovat až na vzdálenost 800 metrů. Dopravní policisté ve dvou případech zaznamenali i nesprávný způsob jízdy v pruzích. Kromě jednoho řidiče, jehož přestupek bude předán správnímu orgánu, byli všichni řešeni na místě v příkazním řízení, v němž policisté uložili pokuty v hodnotě 15 900 korun,“ uvedla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Za držení mobilního telefonu či jiného hovorového zařízení hrozí řidičům na místě finanční postih až do výše 1000 korun, ve správním řízení od 1 500 do 2 500 korun a přičteny mu na konto budou dva trestné body.

„Uvedené protiprávní jednání řidičů může mít fatální následky nejen pro ně samotné, ale i pro ostatní účastníky silničního provozu. Jen v roce 2017 se na území našeho kraje stalo 5 163 dopravních nehod, které byly v 703 případech zapříčiněny nevěnováním se řízení. V souhrnu zemřelo v loňském roce na území Královéhradeckého kraje při dopravních nehodách celkem 24 osob,“ dodala Magdaléna Vlčková.

Čtenářská diskuze