Hasičům přidělal práci silný vítr a další příval sněhu

KRAJ – Jen během pondělí 14. ledna zasahovaly jednotky požární ochrany v Královéhradeckém kraji u 82 událostí, z toho poskytovaly v 62 případech technickou pomoc při likvidaci popadaných stromů a odstraňování nebezpečných stavů.

hasiči10

Ilustrační foto: HZS KHK kraje

Komplikace působil sníh v kombinaci se silným větrem v celém kraji.

Hasiči na Rychnovsku zasahovali u 20 událostí, na Trutnovsku u 18, na Jičínsku u 17 a na Hradecku a Náchodsku vyjížděli v 14, respektive ve 13 případech. V pondělí zasahovaly jednotky především v dopoledních hodinách a během dne se situace uklidnila.

„Další zhoršení klimatických podmínek v pozdním odpoledni však s sebou přineslo také zhoršení podmínek na silnicích, další pády stromů a tím pádem další vlnu zásahů. Jen od 17. hodiny do půlnoci zaznamenalo krajské operační a informační středisko na 45 událostí. Noc byla naopak klidná, od půlnoci do úterní 6. hodiny ranní nevyjížděli hasiči k žádné události spojené s technickou pomocí nebo odstraněním následků dopravní nehody.

Nejčastějším typem zásahu byla technická pomoc v případě odstraňování spadlých stromů z komunikací. V Černožicích a ve Slatině nad Zdobnicí spadl strom dokonce na rodinný dům, ale naštěstí se všechny události obešly bez zranění,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Silný vítr páchal také další škody. V Hradci Králové zajišťovali hasiči části odtržených střech na domech, v Českém Meziříčí pak lovila jednotka kontejner na plast z řeky.

V dalších několika případech pomáhali hasiči s vyproštěním vozidel ze závějí a příkopů. Uvízlé kamiony tak vyprošťovali například v Meziměstí, Teplicích nad Metují (Bohdašín), osobní vozidla zapadla v Bačetíně a Špindlerově Mlýně a silničářský sypač  uvolňovali hasiči u obce Polom.

Počasí se promítlo i do počtu dopravních nehod, hasiči zasahovali u 10 událostí tohoto typu, polovina z nich se stala na Jičínsku.

Čtenářská diskuze
Tags: ,