Hasičskou zbrojnici v sobotu ovládnou mořští piráti

PANSKÁ HABROVÁ – Pohádkové postavičky patří do tajuplných míst. Můžeme je tušit v lesních zákoutích i na cestičkách mezi poli a loukami. Už jste je někdy opravdu zahlédli? Možná se vám to už v minulosti v letních dnech u Rychnova nad Kněžnou přihodilo a zopakovat si to můžete i letos.

Na Habrovskou pohádkovou stezku vás totiž můžeme pozvat už popáté. Postavy, které děti znají z knížek, ožijí v sobotu 11. srpna odpoledne. Dobrovolní hasiči z Panské Habrové tohle putování pro děti i dospělé opět připravili na cestách vedoucích okolím jejich hasičské zbrojnice. Startuje se právě tam od 15 do 18 hodin, a protože hasiči i piráti mají k vodě blízko, nemůžeme se divit, že na pohádkové stezce potkáme také plno mořských vlků. Putuje se totiž hlavně za pirátským pokladem a soutěžní úkoly mohou plnit děti i jejich rodiče.

Všichni, kteří přijdou v kostýmu, mají už tak trochu dopředu vyhráno. Pirátská pokladnice se otevře pro všechny snaživé a soutěživé, a kromě dárků je přichystána také tombola a hudební i taneční zábava. Únavu z procházky pomohou polepšení piráti zahnat dobrým jídlem a pitím v pirátské krčmě.

Tak neváhejte. Těšíme se na vás v sobotu odpoledne u hasičské zbrojnice v Panské Habrové.

Jitka Štichauerová

Čtenářská diskuze