Hasiči vytahovali koně z jímky

ORLICKOÚSTECKO – Operační důstojník vyslal o víkendu dvě jednotky hasičů do Českých Heřmanic – profesionální z Vysokého Mýta a dobrovolná z Českých Heřmanic. Spadl tady totiž kůň do jímky, která byla zhruba 2 m hluboká.

kůň v jímce ViewImage

Foto: HZS KHK kraje

V jímce bylo asi 50 cm vody, kůň vážil asi 480 kg. Kůň byl při příjezdu jednotek při vědomí, ale vyčerpán. Jezdkyně, která s koněm do jímky spadla, vyvázla bez zranění.

„Hasiči k místu události měli možnost přijet pouze přes pole. Ale těžká technika zapadla, protože pole bylo podmáčené. Dobrovolná jednotka zajistila traktor s radlicí. Aby traktor mohl projet, musel být odstraněn plot přilehlé zahrady. Kůň v jímce seděl a bylo těžké pod ním protáhnout popruhy. Bylo tedy použito pamlsků a dalšího koně. Teprve poté se kůň postavil na všechny čtyři nohy, ale při této akci si jezdkyně, která asistovala postavení koně na nohy, poranila ruku a na místo musela být povolána posádka zdravotnické záchranné služby,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Hasiči poté koně zajistili do popruhů a zvíře vytáhli. Majitel koně si na místo zavolal zvěrolékaře, protože zvíře bylo zraněné z pádu do jímky. Jímka byla následně zajištěna proti dalšímu případnému pádu.

 

Čtenářská diskuze