Hasiči v kraji odstraňovali následky bouře Sabine

KRAJ – Královéhradecký kraj zasáhla bouře Sabine naplno v pondělí mezi 12. a 13. hodinou. Za krátký časový úsek přijali operátoři krajského operačního a informačního střediska na lince 112 stovky hovorů, vytěžovali nejen informace o událostech v Královéhradeckém kraji, ale při vytížení operačních středisek také přijímali hovory z ostatních krajů.

V Královéhradeckém kraji bylo od pondělní půlnoci 10. 2. 2020 do 16.30 hodin zaevidováno 270 událostí. Nejvíce z nich bylo situováno na Náchodsku (101 událostí) a Trutnovsku (61 událostí), dále pak na Jičínsku (54 událostí), Hradecku (31 událostí) a Rychnovsku (23 událostí).

„Ve večerních hodinách ustal nárůst počtu nových událostí, během pondělí jich HZS Královéhradeckého kraje eviduje asi 300. Profesionální i dobrovolné jednotky pracovaly v průběhu dne na odstranění všech nahlášených nebezpečných stavů. V drtivé většině se jednalo o odstranění stromů spadlých na komunikace, dále také hasiči pomáhali se zajištěním uvolněných částí střech. Naštěstí se tyto události obešly bez zranění osob,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na Rychnovsku odstranily jednotky spadlé stromy v katastru Lupenice, Olešnice v Orlických horách, obce Synkov – Slemeno i mezi Týništěm nad Orlicí a Křivicemi. Dobruští hasiči pomáhali v okolí Nového Města nad Metují.

Čtenářská diskuze