Hasiči odstraňovali následky bouřek

KRAJ -  Jen mezi středeční devátou hodinou večerní a čtvrteční druhou hodinou ranní 15. Července přijalo hasičské operační středisko hlášení asi o 120 událostech, které způsobila večerní bouřka. Nejpostiženějšími oblastmi byly tentokrát Jičínsko a Trutnovsko, za nimi pak Královéhradecko. Nejčastěji nám lidé hlásili pády stromů na komunikace, v několika případech došlo také k pádu na střechy objektů nebo osobní vozidla. Dále hasiči přijímali oznámení o poškozeném vedení elektrické energie, poničených střechách, často také docházelo k zatopení prostor v domech, jednotky pak vyjížděly na pomoc s čerpáním vody. V terénu byly celý večer profesionální i dobrovolné jednotky hasičů.

Na Rychnovsku technické pomoci v souvislosti s počasím zajišťovali profesionální a dobrovolní hasiči, kteří odstranili stromy z vozovky u Čermné nad Orlicí a Bartošovic v Orlických horách.

„V okolí obce Nemojov na Královédvorsku zasáhla bouřka dva dětské tábory. I zde docházelo k pádům polámaných stromů, táborníci měli poškozené stany, navíc zcela promokli. Děti z jednoho tábora se dostaly spolu s vedoucími do bezpečí blízké hospody, v případě druhého tábora byla situace složitější. Přístupové cesty byly zapadané množstvím polámaných stromů, kterými si museli hasiči postupně cestu doslova prořezat. Pomocí hasičských autobusů pak byli skauti z obou táborů převezeni do skautského centra v Hostinném. Celkem jsme odvezli 51 dětí a 13 dospělých. Tři lehce zraněné děti si převzala do péče zdravotnická záchranná služba. Do skautské ubytovny dovezli ještě večer z trutnovské stanice hasiči dvacítku náhradních spacáků, protože většina vybavení dětem promokla. Poděkování patří také kolegům od Policie ČR, kteří pomáhali hasičům se zajištěním a průzkumem zasažených táborů,“ sdělila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Ve večerních hodinách byl uzavřen silniční úsek mezi obcemi Nemojov a Verdek, a to kvůli množství polámaných stromů a spadaným drátům elektrického vedení. Aktuální informace o případných uzavírkách jsou dostupné na webu: https://dopravniinfo.cz/.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,