Hasiči byli v souvislosti s povodněmi mnoho hodin v terénu

PARDUBICKÝ KRAJ – Hasiči v Pardubickém kraji byli od úterního večera a celou středu 14. října na nohou a stále v terénu. Od úterní 19. hodiny do středeční 18. hodiny evidují hasiči 140 výjezdů v souvislosti se silným a vytrvalým deštěm, ale i větrem, který vyvrací podmáčené stromy.

hasiči odstraňují následky povodníViewImage

Foto: HZS KHK kraje

„Nejvíce událostí je stále na Chrudimsku, kde monitorujeme vodní tok Novohradky a její přítoky. Na Pardubicku je to pak Ředický potok, kde hladina stoupala. Činnost hasičů spočívá nejen v monitorování vodních toků, ale také v čerpání vody, zajišťování protipovodňových opatření (stavění hrází, pytlování), ale i odstraňování popadaných stromů a zlámaných větví. Uvolňujeme ucpané propustky a nahromaděné klády a jiné překážky pod mostky stoupajících hladin řek. Uzavřeny jsou některé místní silnice. K evakuaci osob dosud nedošlo,“ uvedla odpoledne mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Během středy dosahovaly 3. stupně povodňové aktivity říčka Novohradka v Luži a na řece Loučné v Cerekvici nad Loučnou. Novohradka v Úhřeticích dosáhla 3. stupně povodňové aktivity kolem 17. hodiny, stejně tak Doubrava v Pařížově.

 

Čtenářská diskuze