Grand Prix Královéhradeckého kraje

OPOČNO – Opočno bude již podruhé hostit cyklistický závod Grand Prix Královéhradeckého kraje. Tato sportovní akce nabídne v sobotu 16. srpna nejprve amatérský hobby maraton a poté hlavní závod kategorie elite, který se i letos pojede jako závod světového poháru a nově i jako Český pohár v silniční cyklistice Kalas Cup.

BrychtaJan_VC_Kralovehradeckeho_130817_130155_DSC_9052Start silničního amatérského hobby maratonu proběhne v 11.00 z Kupkova náměstí a může se ho zúčastnit každý cyklista, který si troufne na trasu 108 km vedoucí přes Orlické hory. Tento amatérský závod se letos pojede také jako otevřené mistrovství České republiky lékařů a farmaceutů. Ti nejlepší si odnesou nejen hodnotné ceny, ale i zážitek z kompletně zajištěné trati, se kterou pomůže policie ČR i profesionální tým motorkářů zajišťující největší české závody. První závodníky v cíli potom bude možné sledovat opět na Kupkově náměstí zhruba v 14.00. Přihlásit se je možné již nyní na adrese www.grandprixkhk.cz

Druhá část závodního programu odstartuje v 13.00 také z Kupkova náměstí a to ještě před dojezdem prvního závodu. Kategorii elite, která je určená pouze pro profesionální cyklisty, také nejprve zamíří do nitra Orlických hor a přes Olešnici, Šerlich a Komáří Vrch se vrátí zpět do Opočna. Zde budou moci diváci sledovat pět závěrečných okruhů na trase Opočno, Přepychy, Záhornice, Semechnice a Opočno, kde také po 178 km protne cílovou pásku vítěz celého závodu.

Diváci se mohou těšit na atraktivní podívanou, jelikož již nyní jsou registrovány přihlášky všech českých profesionálních týmů v čele s pořádajícím týmem Bauknecht Author, ale také celky ze Slovenska, Polska, Německa, Slovinska, Rumunska, Nizozemska nebo Itálie, kterým nebudou na soupiskách chybět například mistři světa a Evropy v dráhových disciplínách.

Ti, kteří by chtěli ještě větší porci cyklistiky, mohou přijet závodit nebo fandit o den dříve, tedy v pátek 15. 8. 2014, na Ulrichovo náměstí v Hradci Králové, kde proběhne Elkov 49. Velká cena města Hradec Králové. Kompletní informace najdete na webu www.grandprixkhk.cz nebo na plakátech po trase závodu.

Čtenářská diskuze