Galerie „P“ U Splavu v Potštejně zve o prázdninách výletníky na výstavu

Potštejn - V období letní turistické sezony a školních prázdnin připravila galerie P v Potštejně U Splavu zajímavou výstavu.

V.Plocek, vernisáž Potštejn2

Vladimír Plocek při vernisáži v Potštejně.

Až do začátku září si tu můžete prohlédnout obrazy, grafiku, umělecké šperky, sochy, pískovcové a dřevěné plastiky výtvarníků Vladimíra Plocka, Josefa Klimta, Jindřicha Prchlíka, Sylvie Majerové a Josefa Filipa. Otevřeno tu má rodina, která se o galerii společnými silami stará, denně. Přijďte si oživit své estetické vnímání a k tomu se dozvědět informace o Potštejně a jeho blízkém okolí. Od usměvavého a většinou dobře naloženého bývalého pana učitele matematiky a výtvarné výchovy Vladimíra Plocka se jich dozvíte více než dost.

Den zahájení prezentace byl součástí Dne otevřených ateliérů. Zavítala sem přibližně stovka zájemců.

„K dnes již tradičnímu pořádání takových akcí nás vede chuť oživit tuto galerii. Do příprav, které organizuje vnučka Michaela Bednářová, se vždy zapojí celá rodina,“ svěřila se Plockova dcera Vladimíra Bednářová.

Přáním vystavovatelů je, aby byla galerie příjemná a navštěvovaná. A pokud se do Potštejna z jakýchkoli důvodů nedostanete, připomínáme, že se v polovině měsíce září uskuteční v galerii rychnovského zámku vernisáž společné výstavy Vladimíra Plocka a akademického sochaře a medailéra Zdeňka Kolářského z Kostelce nad Orlicí.

Čtenářská diskuze