Fotosoutěž pro zamilované o svatbu na litomyšlském zámku

LITOMYŠL – Pokud se chystáte na výlet na zámek Litomyšl, máte příležitost vyhrát zajímavou cenu. Státní zámek Litomyšl totiž vyhlašuje na den svatého Valentýna (14. 2. 2013)  fotografickou soutěž pro zamilované na téma Zámkem spolu. Hlavní cenou je svatební obřad v zámecké kapli. Stačí do konce září 2013 poslat nejlepší fotografii z romantické návštěvy litomyšlského zámku a o VIP svatbu můžete mít postaráno.

Pořadatelem soutěže je Státní zámek Litomyšl a územní památková správa Národního památkového ústavu na Sychrově, kam patří i zámek v Opočně. Soutěž „Zámkem spolu“ je určena pro širokou veřejnost, doba jejího trvání je 14. 2. 2013 – 30. 9. 2013.  Jeden soutěžící může do soutěže poslat maximálně 3 fotografie, a to do 30.  září do 23:59 hod. na e-mail soutěže svatba.litomysl@seznam.cz.  Fotografie by měly být doplněny názvem a kontaktem (jméno, tel. + e-mail) na autora. Velikost 1 fotografie (vzhledem k jejich možnému dalšímu zpracování) by měla být cca 1 MB. Kromě hlavní ceny, kterou je svatební obřad na Státním zámku Litomyšl (kaple zámku), je druhá a třetí cena  svatební fotografování na Státním zámku Litomyšl zdarma.

Zámek v Litomyšli byl vystavěn Vratislavem z Pernštejna jako dar pro milovanou ženu Marii Manrique de Lara y Mendoza. Společně prožili v manželství 27 let. Dodnes je zámek místem veskrze romantickým a tradičně svatebním a na manželství zde uzavřená dýchne svou přízní pan nejvyšší kancléř Vratislav i paní Marie.

Pernštejnské renesanční sídlo doplnily v 17. a 18. století barokní úpravy provedené dalšími majiteli – Trauttmansdorfy a Valdštejn–Vartemberky, za účasti předních barokních umělců. Unikátem je dochované barokní zámecké divadélko z roku 1797. V roce 1999 byl zámek zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

–voř-

Čtenářská diskuze