Fotbalový oddíl Slovan Broumov oslaví 90. výročí – přijede Sparta!

slovan broumov (2)

BROUMOV - V roce 1927 se část členů Sokola v Broumově rozhodla pro založení českého fotbalového klubu. Protože to byl ryze vlastenecký klub, dostal příznačný název – Slovan. Od té doby uběhlo 90 let, které chce současný fotbalový oddíl Slovan Broumov důstojně oslavit. Proto zve v sobotu 24. června na Stadion Opočenského v Broumově, kde bude po celý den probíhat bohatý program.

„Toto výročí chceme důstojně oslavit, proto jsme pozvali starou gardou AC Sparta Praha a mohu slíbit, že přijedou opravdu zajímavá jména. Za všechny bych zmínil třeba Jiřího Novotného, Horsta Siegla či Jaromíra Blažka. V jednání je ještě jedno zajímavé jméno, které jistě zná především mladá generace ze streamové televize, ale víc zatím nebudu prozrazovat,“ řekl jeden z pořadatelů akce Zdeněk Chládek.

Již dvakrát fotbalový oddíl vyhlásil legendy broumovského fotbalu, jejichž plakety jsou vystaveny v Síni slávy broumovského fotbalu v prostoru kabin na stadionu. Letos tak k dosavadním 25 legendám přibude dalších 15 jmen. „Historie broumovského fotbalu je opravdu bohatá a navíc je to příjemná práce, někoho oceňovat, někomu, většinou za celoživotní práci, poděkovat. Byl bych moc rád, aby se nejen v Broumově vědělo, že fotbalový oddíl Slovanu Broumov si umí vážit lidí, kteří pro něj něco, a většinou hodně, udělali. Tato tradice, která vznikla v roce 2014, vzbudila obrovské ohlasy. Navíc Síň slávy, kterou v Broumově máme, je naprosto unikátní, protože žádná taková už v kraji není,“ uvedl jeden ze zakladatelů oceňování legend René Herzán.

Program Oslav 90 let broumovského fotbalu začne na Stadionu Opočenského už v 9.00 hodin turnajem přípravek. Od 12.00 hodin začne turnaj „výběrů“ Broumovska, Policka a Teplicka, následovat bude utkání broumovských „Krajánků“ se současným týmem Slovanu Broumov. V 16.00 hodin se vyhlásí „legendy“ a vzápětí bude zahájen zápas starých gard AC Sparta Praha a Slovanu Broumov. Den zakončí taneční zábava s jičínskou skupinou Remake Revival, která mimo jiné hrála při slavnostním otevření stadionu Slavie Praha, a broumovskou kapelou Mamut s.r.o.

Program

9.00 - turnaj přípravek

12.00 - turnaj výběrů Broumovska, Policka a Teplicka

14.30 - utkání broumovských „krajánků“ se současným týmem Slovanu Broumov

16.00 - vyhlášení Legend broumovského fotbalu

16.30 - zápas starých gard AC Sparta Praha a Slovan Broumov

20.00 - taneční zábava s jičínskou skupinou Remake Revival a broumovskou kapelou Mamut s.r.o.

Čtenářská diskuze
Tags: ,